Ваша корзина

В корзине нет товаров
Вход с паролем Регистрация
Каталог
Партнерские сайты
Сервис
 • Поставщики
 • Доставка
 • Гарантия
 • О магазине
Статьи

Web и интернет

Интересные статьи

Статьи из мира интернета

Где купить унитазы в Алматы
Туалетная комната одна из важнейших комнат в доме или квартире и уж без чего не может существовать туалетная комната так это унитаз. Широкий выбор унитазов заставляет задуматься какой именно унитаз необходим:

Потолочная люстра в гостиную
Решили сделать ремонт, долго не могли определиться с освещением. Дизайн выполнен в классическом стиле, люстру нужно было подобрать так, чтобы она соответствовала общему стилю. Остановились на этом предложении

Игры в слот
Задаетесь вопросом как убить время в интернете, чтобы было интересно? Надоели умные книжки и телевизор, а непогода мешает пешим прогулкам? Ну, раз уж вы все равно вынуждены сидеть в четырех стенах, почему

Последние статьи
Где заказывать ремонт ноутбука: пара советов для пользователей

Юридическое сопровождение сделок с недвижимостью юридических лиц

Бесшовные натяжные потолки – прекрасное решение для любого помещения

Мини атс panasonic
Видеокамеры для всех

 

 

Широкий выбор:

видеокамеры и аксессуары

Телевизоры LCD

Рекомендуем:  

   Каталог телевизоров LCD

по доступным ценам 

Рейтинг
Сейчас на сайте
На данный момент
в магазине находится:

1 посетитель(ей)

Smartphones Samsung nga A në S. Ne kuptojmë modelet nga prodhuesi korean

 1. Samsung Galaxy Note Seria Smartphones
 2. Samsung Galaxy S Seria Smartphones
 3. Samsung Galaxy A smartphones seri
 4. Samsung Galaxy J Seria Smartphones
 5. Samsung Galaxy Xcover Seria Smartphones
 6. Samsung Galaxy C Seria Smartphones
 7. Samsung Galaxy On Seria Smartphones
 8. Samsung Seria Smartphones W, Folder, Galaxy Leader
 9. Samsung Z Series Smartphones

Redaktorët e DGL.ru kanë një ndjenjë se krijuesit e smartfonëve janë tërësisht të ngatërruar në emërtimin e pajisjeve të tyre. Me fjalë të tjera, ata kanë harruar se si ta thërrasin modelin në mënyrë që të jetë e qartë se cila klasë i përket smartphone-it, kur ajo lirohet dhe çfarë mund të bëjë. Dhe për këtë arsye, është shumë e vështirë për të llogaritur atë që është para jush - një punonjës shtetëror ose një aparat të klasës së mesme, një model aktual ose diçka nga e kaluara.

Prandaj, vendosëm të nisnim një sërë materialesh në të cilat do të tregojmë se cilat modele të prodhuesve të ndryshëm i përkasin asaj seri dhe çfarë do të thotë kjo në përgjithësi. Le të fillojmë me një nga liderët e tregut - Samsung. Çdo gjë nuk është aq e keqe për të, si për disa të tjerë, dhe megjithatë nuk bën pa çudira.

Samsung Galaxy Note Seria Smartphones

Me serinë e Galaxy Note, çdo gjë është aq e thjeshtë sa është e mundur: në një moment, ai përfshin vetëm një pajisje të vërtetë, të kompletuar me një majë shkruese (prandaj, në fakt, Shënim - nga anglisht kjo fjalë përkthehet si "shënim"). Tani këtë Shënim Galaxy 8 . Nëse preferoni, mund të gjeni Galaxy Note 5, dhe mbledhësit duhet të kërkojnë Galaxy Note Edition (ndoshta një emër pas tifozëve që nuk kanë hequr dorë nga Samsung pas gjithë kësaj historie të zjarreve). Kjo, nëse dikush nuk mban mend, ka restauruar Galaxy Note 7 me një firmuer të ri dhe një baterinë të sigurt. Shitur Galaxy Note FE vetëm në Azi.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy S Seria Smartphones

Dhe këtu çdo gjë nuk është aq e vështirë: nuk ka Galaxy S9 ka Galaxy S9 Plus që është pak më i madh dhe pak më serioz në aspektin e aftësive të fotografisë. model Galaxy S8 . Galaxy S8 Plus . Galaxy S7 dhe Galaxy S7 Edge (Edge - një aspekt, një aluzion i një ekran të lakuar në anët) është ende në shitje, por nuk ka konfuzion me ta. Pika e vetme që ka nevojë për sqarime janë modelet. Galaxy S8 Aktiv dhe Galaxy S7 Aktiv . Këto janë pajisje me mbrojtje të ndikimit, të mbyllura në anijet jashtë rrugës, siç tregohet nga fjala Active (ata thonë, një mënyrë jetese aktive). Zyrtarisht, ata nuk janë dorëzuar tek ne, kështu që ata që dëshirojnë do të duhet të urdhërojnë këto modele nga SHBA. Ndoshta ka kuptim: i njëjti Galaxy S8 Active është i vetmi "tetë" me një ekran të sheshtë. Ndërkohë, Galaxy S9 Active ende nuk është paraqitur, por, ka shumë të ngjarë, do të lirohet herët a vonë.

Samsung Galaxy S8 Aktiv

Samsung Galaxy A smartphones seri

Kjo seri përfshin pajisjet e klasës së mesme dhe të sipërme të mesme. Ata janë më të dobët se përfaqësuesit e serive Galaxy S, por për shumicën e konsumatorëve "Ashek" është mjaft e mjaftueshme, prandaj seria është e njohur dhe me jetë të gjatë.

Tani në modelet ruse të shitjes me pakicë janë gjetur Galaxy A3 2016 . Galaxy A5 2016 . Galaxy A7 2016 . Galaxy A3 2017 . Galaxy A5 2017 . Galaxy A7 2017 . Galaxy A8 2018 dhe Galaxy A8 Plus 2018 . Të gjitha ato janë pak a shumë interesante, megjithëse modelet për vitin 2016, natyrisht, nuk mund të quhen sot shumë të rëndësishme.

Të gjitha ato janë pak a shumë interesante, megjithëse modelet për vitin 2016, natyrisht, nuk mund të quhen sot shumë të rëndësishme

Samsung Galaxy A8 2018

Në maj, shitjet filluan Galaxy A6 2018 dhe Galaxy A6 Plus 2018 . Kjo, përafërsisht, trashëgimtarët e modeleve Galaxy A5 2017 dhe Galaxy A7 2017, të cilat këtë vit nuk u përditësuan.

Samsung Galaxy A6 Plus 2018

Vini re se Galaxy A8 2018 dhe Galaxy A8 Plus 2018 janë pajisjet e para të serive Galaxy A8 në tregun rus. Në Azi, ky përcaktim u përdor më parë. Përveç kësaj, në Kinë në një kohë u shitën smartfonë të mëdhenj të familjes Galaxy A9 me 5000 mAh bateri.

Samsung Galaxy J Seria Smartphones

Situata me smartphones Galaxy J është ndoshta më konfuze. Në shitjet me pakicë ruse ka një shpërndarje të plotë të modeleve të kësaj linje, dhe për t'i kuptuar ato është joreale. Seriozisht. Por ne ende u përpoqëm.

Pra, ka modele Galaxy J3 2017 . Galaxy J5 2017 dhe Galaxy J7 2017 - Kjo është triniteti më i çuditshëm në familjen Galaxy J. Pra, për të thënë, çelësat dhe produktet më të freskëta. Modeli Galaxy J2 2018 është përfshirë në këtë kategori (produkte të freskëta kryesore). Së shpejti, Galaxy J2 2018 do të shtohet Galaxy J2 Pro 2018 - esenca është e njëjtë, por me një sasi në rritje të RAM (2 GB vs 1.5).

5)

Samsung Galaxy J2 2018 / Galaxy J2 Pro 2018

Në të njëjtën kohë, Galaxy J 2016 2016, Galaxy J2 2016, smartphones Galaxy J2 Pro 2016 (njëjtë, por më shumë RAM dhe memorie e brendshme), Galaxy J3 2016, ende janë duke u shitur në dyqane të zgjedhura. Galaxy J5 2016 dhe Galaxy J7 2016 . Kjo seri gjithashtu përfshin Galaxy J1 2016, Galaxy J1 Mini 2016 dhe Galaxy J1 Mini Prime 2016 (ne po flasim për ato veç e veç, pasi që Samsung ka ndërprerë lëshimin e modeleve të reja Galaxy J1). Pajisja e parë është 4,5 inç, dy të tjera janë 4 inç. Në të njëjtën kohë, versioni Kryeministri ka një procesor pak më të shpejtë (1.5 GHz kundrejt 1.2) dhe një sasi të madhe RAM (1 GB kundër 768 MB). Vini re se të gjitha pajisjet në 2016 tashmë janë ndërprerë, por ato ende janë në shitje. Duhet t'i blejmë ato, nuk e dimë. Ata janë të vjetër, hutohuni në to dhe blejni nuk është ajo që ju nevojitet - thjesht pështyni.

Samsung Galaxy J1 Mini 2016

Mendoni se është e gjitha? Pa marrë parasysh se sa gabim! Ka një numër të pajisjeve të familjes Galaxy J, pozita e të cilëve në linjën Samsung është misterioze dhe nuk i bindet ligjeve të logjikës. Ekziston, për shembull, smartphone Galaxy J5 Prime. Kjo duket si një lloj version i ndërmjetëm midis Galaxy J5 2016 dhe Galaxy J5 2017 - që do të thotë se Galaxy J5 Prime do të jetë më i keq se telefoni i fundit i smartfonëve, por krahasohet në mënyrë të favorshme me të parën (për shembull, një rast metalik). Por me Galaxy J2 Prime, situata është ndryshe: ajo është më e ulët se Galaxy J2 2016 dhe Galaxy J2 2018. Për disa arsye, Galaxy J2 2016 ka rezolucionin më të lartë në këtë trio - 1280 x 720 kundër 540 x 960.

Plotëson pamjen e smartphone Galaxy J7 Neo, ngjashëm me Galaxy J7 2016, por pa NFC, të pajisur me një bateri pak më pak të kushtueshëm dhe kushton rreth një mijë rubla më lirë.

Samsung Galaxy J7 Neo

Në disa tregje (por, për fat të mirë, jo në Rusi) ka edhe një numër versionesh, duke përfshirë Galaxy J7 Max, Galaxy J7 V, Galaxy J7 Duo, Galaxy J7 Kryeministri 2, Galaxy J3 Emerge etj.

Këtu unë ndihem si duke thënë: "Blej smartphones Samsung Galaxy J! Ata janë mjaft të mirë! Por ju nuk mund ta kuptoni pa shishe ... "Pse është kaq e keqe me emërtimin e koreanëve? Ka një dyshim se Samsung është më i interesuar në shitjen e pajisjeve anije dhe hedh të gjitha forcat në to. Por modelet e nivelit të hyrjes, për ta vënë atë butë, jetojnë jetën e tyre dhe nuk i kushtojnë vëmendje të veçantë atyre. Edhe pse i njëjti Galaxy J1 deri në shkurt është bërë Telefoni i tretë më i popullarizuar në Rusi.

Samsung Galaxy Xcover Seria Smartphones

Gjithçka këtu është elementare: vija përfshin smartphones të mbrojtur (Cover është një mbulim, mbulesë, mbulesë angleze) me një nivel mesatar dhe ato mbrohen jo vetëm nga uji, por edhe nga ndikimet. Në një kohë, përfaqësuesit e kësaj serie u dorëzuan në Rusi, por pastaj "rubineti u bllokua". Dhe tani sillni Samsung Galaxy Xcover 4 - dhe ky është telefoni më i fundit i kësaj serie (njoftimi u mbajt në pranverën e vitit 2017) - mund të bësh, për shembull, nga Gjermania.

Samsung Galaxy Xcover 4

Samsung Galaxy C Seria Smartphones

Një seri smartphones posaçërisht për Kinën. Ne nuk e dimë pse ata nuk shiten jashtë Republikës Popullore të Kinës, por ... Në përgjithësi, supozimi ynë: modelet e para të Galaxy C nga dy vjet më parë dukeshin shumë si iPhone e asaj kohe. Në Kinë, tolerant ndaj shkeljes së të drejtës së autorit, kjo qasje ndaj dizajnit duket të jetë e pranueshme. Por në vende të tjera ata mund të padisin. Megjithatë, modelet moderne të serive të Galaxy C në iPhone nuk janë më të ngjashme. Këto janë vetëm smartphones në nivel të mesëm në rastet e hollë metalike. Ato mund të quhen analoge të kushtëzuara të Galaxy A - dhe jo shumë për t'u gabuar.

Samsung Galaxy C5 2016

Samsung Galaxy On Seria Smartphones

Gjithashtu, pajisjet e klasës së mesme, të cilat mund të krahasohen me serinë "evropiane" Galaxy A. Ata janë shitur ekskluzivisht në Azi, azhurnimi i fundit i serisë ka ndodhur në vitin 2016.

Samsung Galaxy On7 2016

Samsung Seria Smartphones W, Folder, Galaxy Leader

Nën këto emra në Kinë, Samsung smartfone të palosshme shiten. Në vende të tjera ato nuk ofrohen. Pse? Ndoshta për shkak se në Kinë ka ende një kulti të caktuar "gocë e moluskut", dhe prodhuesit duhet të plotësojnë kërkesat e konsumatorëve. Në fakt, një smartphone i palosshëm Android është një gjë jashtëzakonisht e papërshtatshme: nuk mund të luani me të vërtetë dhe nuk është shumë e përshtatshme që të prekni një prekje në gjendjen e hapur. Në përgjithësi, le të kinezët të gëzojnë, dhe ne do të menaxhojmë.

Samsung Galaxy Leader 8

Samsung Z Series Smartphones

Linja e smartfonëve në sistemin operativ Tizen. Designed për klientët e korporatave, një shpërndarje të caktuar të marrë në Indi dhe Rusi. Në dyqanet e rregullta, këto modele nuk shiten (në çdo rast, kemi) dhe nuk kanë interes për njerëzit e zakonshëm për shkak të mungesës së softuerit për të cilin përdoren - të dërguarit, rrjetet sociale etj. Por ato dallohen për punën e tyre autonome: Tizeni është jashtëzakonisht ekonomik dhe nga kapaciteti i baterisë prej rreth 2500 mAh, smartphone i Z-series mund të punojë për 3-4 ditë.

Samsung Z4

Pse është kaq e keqe me emërtimin e koreanëve?
Pse?
Курс валют магазина
Наличный расчет
1 доллар = 7.95 грн


Безналичный расчет
1 доллар = 8.1 грн
1 WMZ = 8.1 грн

Рекомендуем посетить
Новости
Дизайн и создание сайтов

Создание сайтов

Хиты продаж
Наш опрос
Что более востребовано?

 Ноутбук
 Настольный ПК
 Видеокарта
 Процессор
 Материнская плата
 Память
 Винчестер
 Монитор

Всего ответов: 1984

Ответить
Акустика для дома

 

 

Оцените качество

по доступной цене

Акустические колонки