Кожен, хто купував мобільний телефон, чув рада, що в перший раз акумулятори для телефонів потребують повного розряді і тільки потім необхідно заряджати до 100%. Якщо Ви цього не зробите, то, начебто, зіпсуєте батарею і все, новенький телефон можна нести на смітник. Насправді, ця рада мав сенс років десять-п'ятнадцять тому, коли в мобільній електроніці широко застосовувалися никільового акумулятори. Зараз часи змінилися, а звички залишилися все ті ж.
Насправді, перше, що Вам потрібно зробити, це дізнатися, який тип акумуляторної батареї встановлений у Вашому новому девайсі. Цю інформацію можна дізнатися у продавця, прочитати в інтернеті (на офіційних сайтах виробника) або, якщо акумулятор знімний, просто зняти задню кришку і подивитися маркування.
Ni-MH або Ni-Cd
Це дуже і дуже малоймовірно, але, якщо Ви купили раритет типу Samsung SGH-M100 2000 року випуску, або який-небудь дуже древній телефон тільки в якості звонилки, то Ви можете виявити на його акумуляторі такий напис. Значить, що в моделі встановлений нікель-кадмієвий (NiCd) або нікель-металгідридні (NiMH) акумулятор. І з ним дійсно доведеться повозитися: цей тип батарей має ефект пам'яті, тобто "Запам'ятовує" на якому відсотку його поставили заряджатися і скорочує свою ємність. Тільки ці акумулятори має сенс розряджати в нуль і заряджати на 100%.
Але сьогодні таке зустрічається рідко. Якщо Ви купите більш-менш сучасний смартфон, то в ньому буде встановлений літієвий акумулятор.
Li-Ion або Li-Pol
Літій-іонний акумулятор Partner Samsung , Або його вдосконалена версія, літій-полімерний, не схильні до ефекту пам'яті. І навіть більше: їх вкрай не рекомендується повністю розряджати і довго зберігати зарядженими на 100%. У добросовісних продавців li-Ion акумулятор і продається зарядженим на дві третини, щоб довше зберегти свою ємність і довше прослужити покупцеві.
Будь-літієвий акумулятор розрахований на конкретне число циклів заряду-розряду. Новий цикл починається з того моменту, коли відсоток заряду буде нульовим. Чим частіше Ваш смартфон досягає цієї позначки, тим швидше акумулятор прийде в непридатність. Крім того, якщо домогтися глибокого переразряда акумулятора, він взагалі перестане заряджатися.
висновок
Купуючи новий телефон, поцікавтеся, який акумулятор в ньому встановлений. З ймовірністю 99,9% це буде літій-іонний акумулятор. Він уже має відсотків 60 заряду, тому Ви відразу можете користуватися телефоном. Не чекайте, поки гаджет буде вимагати підзарядки, підключіть його до зарядного пристрою вже на 20-30%.
А як домогтися того, щоб акумулятор прослужив довше, читайте тут .