- визначення несправності
- Батарейки в пульті
- Перевірка наявності електрики
- Висмикнути флешку з USB
- індикатор моргає
- захисні функції
- Людський фактор
- сторонні звуки
- Довго завантажується
- Причини несправності по проізодітеля
- Samsung
- LG
- Philips
- Sony
- Toshiba
- Рубін
- Horizon
- Sharp
- Supra
- самостійний ремонт
- висновок
Навіть сама топова техніка періодично виходить з ладу. Перший етап ремонтних робіт - це з'ясування причини, чому не включається телевізор. Провівши первинну діагностику, користувач зможе оцінити складність необхідного ремонту і зрозуміти, чи справиться він самостійно або ж тут буде потрібно кваліфікована допомога.
визначення несправності
Щоб зрозуміти, чому не включається телевізор, необхідно перевірити:
- Розетку або інше джерело електроживлення.
- Підключається до пристрою периферію.
- Сам апарат.
Виконувати пошук несправності рекомендується саме в поданій вище послідовності - даний метод дозволить заощадити час, наприклад, замінити мережевий кабель набагато простіше, ніж стабілізатор напруги або БП. Важливо розуміти, що ймовірність виходу з ладу недавно купленого девайса є вкрай низькою, тому в інших випадках для «ремонту» досить виконати перепідключення і настройку ТВ відповідно до заводської інструкції.
Батарейки в пульті
Це перше що необхідно зробити, 90% вирішується зміною батарейок в пульті на нові. Як варіант - скористатися кнопками на корпусі ТВ.
Перевірка наявності електрики
Обов'язково перевірте працездатність розетки і всіх кабелів.
Якщо телевізійний апарат різко відключився після грози або миготіння світла, варто перевірити запобіжники як в домашній електромережі, так і в БП.
Висмикнути флешку з USB
Дуже поширена проблема, яка розв'язується за 2 секунди.
Витягуємо з USB все флешки і телефони.
індикатор моргає
Миготіння або моргання світлодіода, як правило, означає некоректне функціонування елемента електроживлення.
Огляньте розетку і мережевий кабель: помітити механічні пошкодження периферії не складе будь-якого праці.
З іншого боку, рівномірно миготливий (мерехтливий) червоним або синім діод, є ознакою несправного блоку живлення, розташованого усередині пристрою, - в такому разі немає сенсу намагатися виконати ремонт своїми силами, рекомендуємо звернутися до професіоналів з сервісного центру.
захисні функції
Запам'ятайте, що функція Standby зупиняє лише роботу екрану, але не відключає енергоспоживання повністю: блок живлення залишається активним, що робить девайс вразливим до мережевих стрибків напруги. Заважати перегляду телевізійного ефіру також може режим монітора: підключені, по RCA (тюльпани) і HDMI-інтерфейсів гаджети блокують TV-сигнал.
Рішення: Висмикнути дроти з відповідних роз'ємів на задній панелі.
Людський фактор
Під цим визначенням слід розуміти порушення правил експлуатації електротехніки - падіння, сильні удари, механічні пошкодження.
Установку і підключення девайса слід виконувати тільки відповідно до заводської інструкції, яка завжди поставляється в одній коробці з телевізором. Витративши декілька хвилин на читання, в майбутньому ви заощадите значно більше часу, так як не доведеться звертатися в сервісний центр і чекати закінчення діагностики та ремонтних робіт.
Рішення: Вивчіть інструкцію.
В інструкціях також розбираються різні ситуації, при яких користувачу іноді здається, що його телевізор несправний: наприклад, мануали дають поради по самостійному усуненню незначних поломок. Пам'ятайте, що з вини власника може зіпсуватися мережевий кабель (перегризла кішка / собака) або розетка (сильна механічна дія).
сторонні звуки
Гудіння, цокання, короткий пищание, нехарактерне клацання під час включення пристрою означають:
- вихід з ладу блоку живлення;
- перевантаження материнської плати;
- запуск автоматичної системи блокування.
Клацання, які ви чуєте, - це звуки системи блокування (спрацьовує реле), основне завдання якої полягає у недопущенні повного виходу TV з ладу.
У подібних ситуаціях намагатися усунути несправність самостійно немає ніякого сенсу - тільки досвідченим телемайстром під силу виконати комплекс необхідних робіт, який включає в себе:
- розбір корпусу;
- повну діагностику комплектуючих;
- відключення блокіратора;
- заміна зламаної деталі.
Необхідно викликати спеціаліста при згорілої мікросхемі або блоці електроживлення - дані поломки зазвичай супроводжуються свистом (пошкодження конденсаторів на платі) і гудінням.
Довго завантажується
Довге завантаження або нескінченна перезавантаження розумного ТБ - ознака злетілися програмного забезпечення. Перепрошити девайс в силах будь-якому користувачеві, тут головне - слідувати заводським вказівкам (з тієї ж інструкції з офіційного сайту виробника). Принцип процесу оновлення можна представити у вигляді алгоритму:
- Завантаження нової прошивки на флеш-накопичувач.
- Підключення знімного диска до TV через USB-порт.
- Запуск автоматичного поновлення з завантаженого файлу (нагадує оновлення OS Windows).
Причини несправності по проізодітеля
Отже, поломка ТВ від будь-якого сучасного виробника супроводжується такими симптомами, як:
- чорний екран при активному індикаторі вмикання / вимикання;
- нехарактерний режим роботи LED-діоди на панелі управління;
- гудіння, свист або клацання всередині приладу.
Далі, в статті будуть розглянуті основні несправності телевізійних апаратів від того чи іншого виробника. Пам'ятайте, що пошук поломки необхідно починати зовні, а закінчувати - всередині. Ретельну діагностику найкраще доручити фахівцю, здатному не тільки визначити проблему, а й усунути її.
Не варто розраховувати на реанімацію старого кінескопного пристрою, якщо той перестав подавати ознаки життя, дешевше буде купити сучасну плазму.
Samsung
Вихід Samsung з ладу може бути забезпечений різними факторами: стрибок напруги, невдале оновлення програмного забезпечення по повітрю, спрацював режим блокування або збій на будь-якому шлейфі. У будь-якому випадку усунення дефекту не займе багато сил і часу, так як виробник завжди надає покупцям з нашої країни хорошу сервісну підтримку за гарантійними зобов'язаннями.
Детальніше про поламаних Самсунг тут .
LG
Ситуація з LG така ж, як і з Samsung. Обидві компанії дорожать своєю репутацією, тому при будь-яких проблемах завжди готові піти назустріч споживачам.
Детальніше про типові неприємності з Лджі тут .
Philips
Практика показує, що найчастіше чини непрацездатності Philips стає випадково спрацювала система блокування. У статті ми вже відзначали, що відключення блокіратора краще довірити майстрам.
Як самому полагодити Філіпс, розбирали тут .
Sony
Барвисті дисплеї Sony працюють як годинник, чого не скажеш про їх вбудованих блоках харчування. Без консультації фахівця тут точно не обійтися.
Toshiba
Smart-TV від японської Toshiba часто перестає працювати через несправність з програмним забезпеченням. перейдіть на офіційний веб-сайт виробника в рядку вбийте свою модель, скачайте файлик і виконайте перепрошивання за представленим алгоритмом.
Рубін
Вітчизняні Рубіни можуть не працювати через:
- пошкодженого блоку живлення - не запускається;
- несправного конденсатора;
- згоряння мікросхеми - пікає при подачі напруги.
Користувача втручання протипоказане даних пристроїв.
Horizon
Сучасні моделі Горизонту дуже часто ламаються, через якихось кілька років. Найпоширеніший дефект - пошкодженим трансформатор, заміна якого в сервісному центрі буде коштувати менше 1000 рублів. Подібна проблема також зустрічається і у «витязів».
Sharp
У Sharp поширені такі проблеми, як:
- ушкодження рядкового транзистора;
- висихання фільтра конденсатора.
Самостійну заміну таких деталей виконати просто неможливо.
Supra
Проблеми з СУПРЕМ зазвичай носять програмний характер і проявляються в наступних випадках:
- збій роботи процесора;
- поломка flash-накопичувача - перестає завантажуватися (в кращому випадку показує логотип);
- злетіли ПО - рівномірно мерехтлива лампочка на корпусі.
Варто відзначити, тут не впоратися більшість власників телевізійних девайсів.
самостійний ремонт
Звертатися в сервісний центр немає необхідності, якщо:
- Був випадково активований режим «захисту від дітей». У подібній ситуації для запуску ТВ просто скористайтеся пультом дистанційного керування, інфрачервоний сигнал якого не блокується захисним режимом.
- Є зовнішні перешкоди для сигналу. При поганій погоді або збої на комунікаційної лінії картинка телевізійного ефіру буде відсутній - користувачеві залишається лише чекати, поки погодні умови прийдуть в норму або провайдер самостійно виправить ситуацію.
- З ладу вийшов пульт дистанційного керування. Для активації TV можна використовувати кнопки з вбудованою панелі. Як варіант - завантажити спеціальну утиліту для смартфона / планшета (наприклад, безкоштовну TV-Remote для iOS і Android).
- Несправна розетка. У разі реактивності LED-індикатора можна припустити, що проблема полягає в джерело електроживлення. Справитися з підключенням апарату до «запасному» джерела енергії під силу кожному користувачеві.
- Підключені знімні диски та інші зовнішні пристрої. Відкрийте «Налаштування» і переконайтеся, що телевізор налаштований на отримання саме ТБ-сигналу, а не HDMI або AV сигналу.
Звичайно, назвати повноцінним ремонтом описані дії складно, але іноді даних рад буває досить, щоб ТВ знову запрацював.
висновок
Якщо телевізор не включається, але його LED-індикатор блимає або горить в стандартному режимі - причин для паніки немає. Провівши первинну діагностику, ви зможете самостійно зрозуміти, несправний чи сам апарат і його периферія. У другому випадку здійснити ремонт можна власними силами, а ось для усунення внутрішньої поломки краще вдатися до допомоги професіоналів.