Огляд п'яти моделей ємністю 16 Гб
Сьогодні на ринку представлений величезний асортимент накопичувачів на основі флеш-пам'яті з USB-інтерфейсом. Пропонують їх як імениті бренди, так і маловідомі або локальні фірми. Незважаючи на те, що начинка у флешок приблизно одна і та ж (існує п'ять виробників мікросхем пам'яті і стільки ж - контролерів), кількість несхожих один на одного моделей не піддається підрахунку.
Втім, умовно по апаратним можливостям все флешки можна розділити на три класи. Наймасовіші флешки, доступні за ціною і володіють великою ємністю, використовують пам'ять типу NAND MLC. Так звані "швидкісні" флешки, яких на ринку порівняно небагато, базуються на пам'яті типу NAND SLC. Їх ємність поменше, але і швидкісні характеристики вище (по ряду пунктів - в десятки разів). І є ще "спеціальні" флешки з додатковими апаратними функціями, наприклад, зчитуванням відбитка пальця, які коштують досить дорого і виробляються далеко не всіма фірмами.
Припустимо, користувачеві потрібна флешка максимального обсягу, але по більш-менш прийнятну ціну. Природно, він зверне увагу на перший клас - "прості" флешки. Їх вибір дуже широкий, наприклад, провідні тайванські виробники пам'яті часто пропонують не менше двох десятків моделей кожен. За вартістю вони практично однакові, а по дизайну, конструкції і швидкісним характеристикам різняться суттєво. Щоб не брати навмання і потім шкодувати, побачивши у продажу щось більш підходяще, потрібно уважно вивчити весь асортимент.
У нашому огляді ми розглянемо п'ять моделей добре відомих виробників обсягом 16 Гб. На сьогодні (літо 2009 року) даний обсяг є оптимальним по співвідношенню "ціна / гігабайт", і ціна вже не "кусається".
Kingston Data Traveler 120
Флешки серії Data Traveler 120 мають специфічний зовнішній вигляд (за формою нагадують складену книжку) і стала модною конструкцію з висувним роз'ємом USB. Корпус виготовлений з приємного на дотик матового пластика молочно-білого кольору, дуже твердого, але не дуже товстого. Важіль висунення розташований збоку, має зручну форму і порівняно тугий і чіткий механізм. Після висунення важіль фіксується (замикається), і тоді флешку можна вставляти в USB-порт з невеликим зусиллям, не побоюючись, що вона мимоволі "складеться".
Лицьова сторона прикрашена паперовою наклейкою із зображенням фірмового логотипу ( "плоска голова"), назвою серії і ємністю флешки. За традицією, колір наклейки залежить від ємності, флешка 16 Гб забезпечена світло-блакитний наклейкою. Під час роботи кінгстоновская "голова" підсвічується миготливим зеленим світлодіодом. Торець флешки забезпечений вушком для кріплення шнурка. Форма поставки - картонний конверт без будь-якої комплектації.
Apacer Handy Steno AH225
Модель AH225 має класичну конструкцію, з ковпачком. Але у неї є одна цікава особливість - прозорий дисковидний ковпачок містить вбудований магніт. Він не тільки сприяє надійному кріпленню ковпачка, але і дозволяє флешці притягатися до сталевих предметів - кумедна, а іноді і корисна особливість. Ковпачок також можна надягати і на зворотну сторону корпусу флешки, який має гладку довгасту форму. Застосований пластик за традицією дуже якісний - гладкий, твердий, товстий.
Флешка AH225 досить мініатюрна, має невелику товщину і довжину - якщо не враховувати досить великий ковпачок, разом з яким вона нагадує за формою сірник. Кріплення шнурка не передбачено. Світлодіод зеленого кольору розташований в середині корпусу, біля фірмового логотипу. Флешка поставляється в звичайному блістері, комплекту не має.
Transcend JetFlash V85
JetFlash V85 - вельми стильна хромована флешка мініатюрних розмірів, виконана повністю з цинкового сплаву. Конструкція у неї класична, зі знімним ковпачком, а центральну частину займає кольоровий поясок (в нашому випадку - оранжевого кольору) з логотипом і зазначенням ємності. Торець корпусу забезпечений вушком для шнурка, через яке просвічує яскраво-синій світлодіод, що сигналізує про доступ до флешки.
Дана флешка найдорожча з беруть участь в тесті (нехай і всього на $ 8-10), але вона єдина має комплектацію. У коробочці можна знайти коротенький сріблястий шнурок (схоже, з металу), серветку для протирання корпусу (який швидко покривається відбитками), набір буклетів з рекламою продукції Transcend. Для виконання основних операцій обслуговування флешки виробник пропонує фірмову програму JetFlash elite, яку, втім, потрібно завантажувати з його сайту.
A-Data RB19
Модель RB19 відноситься до "спортивної" серії фірми A-Data і виготовлена з товстої гуми. Довгий корпус має довгасту чечевицеобразную форму. Основний колір чорний, блідо-помаранчева вставка має форму, характерну для елементів спортивного одягу і взуття. Конструкція класична, з ковпачком, який утримується на місці завдяки м'якому гумовому матеріалу. Торець флешки має отвір для шнурка, поруч з яким з одного боку є віконце світлодіода, теж гумове. Ніякої комплектації A-Data не пропонує, флешка поставляється в звичайному блістері.
Verbatim Store'n'Go USB Drive
Вже згадана модель відноситься до стандартної серії флешок Verbatim, без будь-яких особливостей конструкції або функціональності. Виглядає як паралелепіпед з одним усіченим торцем, в якому ховається висувною USB-роз'єм, і вушком для шнурка в формі літери "V" на другому торці. Кнопка висунення роз'єму розташована на широкій грані пристрою. Механізм висування не надто зручний - кнопка замала по висоті і вимагає натискання, до того ж у висунутому положенні вона не завжди чітко фіксується. Корпус виконаний з синього, злегка шорсткого пластику, не дуже товстого і жорсткого, через що флешка здається хліпковатой. Індикатор живлення - це напівпрозора смужка з кнопкою висунення, підсвічується синім при доступі до пристрою.
Флешка Verbatim поставляється у великій блістері. У комплекті, начебто, нічого немає, проте на самій флешці записана програма Carry It Easy Lite, що дозволяє синхронізувати файли і виконувати шифрування інформації за алгоритмом AES з 128-бітовим ключем. У інших виробників такої програми або немає, або її потрібно додатково завантажувати. Програма від Verbatim досить зручна, проста, з приємним інтерфейсом.
тестування
Метою нашого тестування було з'ясування реальних швидкісних характеристик п'яти флешок ємністю 16 Гб. Оскільки користувачеві належить копіювання великого обсягу інформації, він дуже зацікавлений, щоб цей процес не займав дуже багато часу. Тому найбільш важливим параметром в даному випадку буде швидкість послідовного запису, менш важливим - швидкість послідовного читання. Що стосується довільного (випадкового) доступу, то для змінних носіїв він не відіграє суттєвої ролі, так як при копіюванні інформації доступ має послідовний характер (за винятком випадків, коли копіюється велика кількість дрібних файлів).
Зауважимо також, що флешки максимального обсягу в загальному випадку мають і максимальну продуктивність. Це пов'язано як з тим, що для їх виробництва застосовуються найсучасніші мікросхеми флеш-пам'яті, так і з тим, що таких мікросхем в них більше, ніж в "дрібних" флешках (досить "розумний" контролер здатний організувати паралельний доступ).
Вимірювання ми проводили за допомогою програми IOMeter, яка здатна варіювати обсяг одиничного запиту до носія інформації. Флешки Спеціально не форматувалися, за замовчуванням всі вони містили файлову систему FAT32 (для максимальної сумісності).
Послідовний доступ. Лідерів за швидкістю читання виявилося два - це флешки Verbatim і A-Data, які забезпечили (при досить великому розмірі блоку) швидкість читання на рівні 32-33 Мб / с. А це вже близько до межі пропускної здатності інтерфейсу USB. Найгірші результати з читання забезпечила флешка Transcend, в середньому, вона вдвічі повільніше флешок-лідерів. Kingston і Apacer за швидкістю читання приблизно рівні, відстають від лідерів у півтора рази.
За показником швидкості запису лідером знову опинилася флешка Verbatim, а аутсайдером - чомусь флешка A-Data. Здивувала і спантеличила флешка Transcend: якийсь механізм оптимізації, що працює при розмірі запиту 32 Кб (часто використовується файловими менеджерами при копіюванні), дозволяє виконувати запис на тій же швидкості, що і читання. Флешка Kingston отримала друге місце.
Довільний доступ. За швидкістю читання довільних секторів кращою виявилася флешка Verbatim. Відразу за нею йдуть Kingston і Apacer з практично ідентичними результатами. На операціях з дрібними блоками флешка A-Data сильно програє, але якщо блок досить великий - вона перша (зі зрозумілих причин).
За швидкістю запису вперед вирвалася флешка Kingston, випередивши йдуть врівень Transcend і A-Data. У Verbatim виникли проблеми з дрібними блоками, мабуть, вона не оптимізована на такий шаблон доступу. Apacer демонструє катастрофічно низький показник - одна операція в секунду; з чим це пов'язано, незрозуміло, адже швидкість читання у неї пристойна.
висновки
Лідером ми визнаємо флешку Verbatim Store'n'Go USB Drive. Відмінні показники послідовного доступу, результат в 19 Мб / с при записі, краща швидкість довільного читання. Правда, з точки зору конструкції не все так добре: пластик тонкий, механізм висунення фіксується чітко, габарити флешки, як на теперішній час, не самі компактні.
Хороші показники по швидкості у всіх режимах у флешки Kingston Data Traveler 120. Механізм висування у неї вдалий, а ось габарити, особливо ширина, завеликі - не для любителів витончених маленьких пристроїв. Зате у неї найдоступніша ціна серед учасників тесту.
Найменша, стильна і міцна флешка нашого тесту - Transcend JetFlash V85. Вона повністю металева, хромована, акуратна. Швидкісні показники не найкращі, проте швидкість запису блоками 32 Кб на подив висока.
Флешка A-Data RB19 порадувала відмінною швидкістю читання і засмутила низькою швидкістю запису. Втім, не швидкість, а специфічний "гумовий" дизайн буде основним аргументом на її користь.
Флешка Apacer Handy Steno AH225 може похвалитися тільки своїм магнітним ковпачком і компактними розмірами. Швидкісні показники у неї помірні - більш ніж на 8 Мб / с при записі вона виявилася нездатною.
Макс КУРМАЗ, [email protected]
Дякуємо компанії "IvenComputers" за надані для огляду флешки