Інтегрована або простіше кажучи вбудована відеокарта, як правило знаходиться на материнській платі або в самому центральному процесорі.
Раніше інтегрована відеокарта знаходилася в складі північного моста. Сучасні інтегровані графічні рішення знаходяться прямо в центральному процесорі, що істотно підвищило їх продуктивність.
Вбудовані відеокарти процесорів Intel і AMD 2017 року по продуктивності вже наздогнали дискретні відеокарти вартість 100 $.
Також вже втілені в життя технології, що дозволяють працювати вбудованої і зовнішньої відеокарти разом, як би допомагаючи один одному. До такої технології відноситься NVidia Optimus.
Таким чином відключати вбудовану відеокарту не потрібно! Навіть якщо вона не підтримує спільну роботу з зовнішньою відеокартою, вона буде автоматично відключена при установці дискретної карти в системний блок комп'ютера.
Що стосується ноутбука, то при правильній установці драйверів з офіційного сайту виробника перемикання між вбудованою і зовнішньою відеокартою буде відбуватися автоматично.
Наявність вбудованої відеокарти на материнській платі є безсумнівним плюсом, адже в разі виходу з ладу основний дискретної відеокарти, ви завжди можете переключитися на вбудовану для продовження роботи на комп'ютері.
Для її активації просто витягніть зовнішню її із гнізда на материнській платі.
Також, якщо раптом на вашому комп'ютері пропало зображення, то інтегрована відеокарта допоможе в її вирішенні і діагностиці основний відеокарти.
Отже, для того, щоб дізнатися чи є на вашій материнській платі вбудована відеокарта досить подивитися на задню стінку системного блоку.
Заднячя стінка системного блоку з роз'ємом VGA вбудованої відеокарти на материнській платі
Там повинен бути вертикально розташований роз'єм VGA, DVI і / або HDMI.
DVI вихід на задній панелі системного блоку
Якщо хоч один з них присутній, значить інтегрована карта є і ви можете нею скористатися, витягнувши дискретну карту з роз'єму материнської плати.