- Причини смерті акумулятора телефону
- Як зрозуміти, що телефон не запускається через акумулятора
- Як відновити акумулятор смартфона
- Як пожвавить батарею за допомогою заморозки
- Як відновити ємність в акумуляторі
- Калібрування акумулятора смартфона
- Коли не варто займатися відновленням акумулятора
Будь-акумулятор не вічний і рано чи пізно вийде з ладу. Однак хотілося б, щоб це сталося пізніше, ніж раніше. Тим більше якщо батарея практично перестала тримати заряд, а купити нову поки немає можливості. На щастя, є способи на якийсь час оживити навіть майже зовсім «померлий» акумулятор. Всі ці методи не є панацеєю і дають можливість лише короткостроково продовжити життя обладнання. Рано чи пізно все одно знадобиться нова АКБ.
Причини смерті акумулятора телефону
В сучасних смартфонах використовуються літій-іонні (li-ion) або літій-полімерні (li-pol) акумулятори. Їх ресурс - приблизно 500 циклів від повної зарядки до повної розрядки. Залежно від інтенсивності використання, цього запасу міцності вистачає на 2-3 роки.
Активне використання телефону одночасно сильно навантажує і перегріває батарею. Ще гірше будуть якщо під час ігор або перегляду відео поставити його на зарядку.
Високе навантаження. Оскільки смартфон в наш час - це не тільки засіб спілкування, а й пристрій для роботи, виходу в Інтернет, прослуховування музики, розваг, то слабшати батарея може почати вже через рік-півтора. Перша причина смерті акумулятора - це занадто велика на нього навантаження. Щоб її зменшити, потрібно оптимізувати настройки апарату, видалити непотрібні програми і уникати роботи програм у фоновому режимі.
Віруси. Мобільні пристрої на базі Android користуються великою популярністю, в тому числі і серед любителів створювати і запускати шкідливі програми. При доступі в Інтернет зі смартфона можна легко підчепити вірус, багато з яких погіршують і уповільнюють роботу пристрою, змушують додатки працювати у фоновому режимі, а також швидко садять батарею.
Неправильна експлуатація. Неправильний режим зарядки-розрядки, постійне включений в електромережу, перегрів і переохолодження, допущення розрядки в нуль, використання нерідних зарядних пристроїв - все це погано позначається на працездатності акумулятора.
Низька якість. Батарея, куплена незрозуміло де, може бути підробленої, вона могла зберігатися в неналежних приміщеннях і не відповідати нормативним вимогам. Все це призведе до її швидкої поломки.
Найгірше сучасні акумулятори переносять перегрів, переохолодження і глибокий розряд.
На холоді смартфон швидше безповоротно втрачає ємність акумулятора.
Як зрозуміти, що телефон не запускається через акумулятора
Ємність акумулятора - це його здатність віддавати напругу. Вона не може бути постійною і з часом знижується. Але як зрозуміти, що в проблемах з телефоном винен саме непридатний акумулятор?
Перше, що потрібно знати, це з якого часу служить ця АКБ. Li-ion і Li-pol батареї зазвичай зберігають свою функціональність протягом трьох років, потім процес старіння неминучий. Так що якщо пристрій вже старо, практично напевно проблема в ньому і пора купувати новий.
Також слід вийняти батарею з телефону і оглянути її візуально. Рельєф, деформована або навіть потріскана батарея вимагає негайної заміни. В іншому випадку вона може зіпсувати все мобільний пристрій.
Якщо зовні акумулятор ще цілком нічого, та й не такий вже старий, то варто його перевірити. Знадобиться мультиметр - прилад, призначений для виміру напруги.
Процес виміру виглядає так:
- вийняти батарею з телефону;
- в настройках мультиметра встановити нормативне напруга для цього пристрою, швидше за все це буде 20 вольт;
- докласти контакт мультиметра спочатку до позитивного полюса АКБ, потім до негативного.
Отримані результати швидше за все будуть в діапазоні від 0 до 4,2 вольт і трактувати їх можна наступним чином:
- Від 3,7 до 4,2 вольт. Батарея повністю заряджена і справна. У цьому випадку причини швидкого розряду потрібна пошукати в іншому - наприклад, в настройках телефону.
- Від 2,1 до 3,5 вольт. Акумулятор заряджений не повністю, чим нижче значення, тим слабкіше заряд. Не дивлячись на це телефон повинен без проблем включатися і заряджатися, хоча батарейка вже явно не першої свіжості.
- Від 0,0 до 2,0 вольт. АКБ знаходиться в глибокому розряді і без поштовху і розгойдування вона заряджатися не буде.
В останньому випадку батарею доведеться реанімувати, без цього вона працювати не буде.
Як відновити акумулятор смартфона
Відновити акумулятор, точніше, його здатність тримати заряд і нормально заряджатися, можна різними способами. Найбільш поширені з них передбачають використання подачі струму на контакти, від іншого джерела живлення, через: інший робочий акумулятор, жаба або батарейку Крона.
Важливо розуміти, що всі ці заходи тимчасові, і ніяк не позбавляють від необхідності міняти акумулятор. Вони всього лише дозволяють продовжити його життя на якийсь час.
Важливо! Існують поради типу проколоти або розрізати роздулася батарею, випустити накопичилися в ній гази, потім заклеїти і знову використовувати. Це досить небезпечно, так як при розтині почне виділятися неприємний газ, батарея стане сильно грітися і може навіть спалахнути.
Як штовхнути акумулятор при глибокому розряді
Найчастіше зустрічаються рекомендації «штовхнути» старий акумулятор, подавши на нього короткий сильний розряд. Це дійсно здатне в багатьох ситуаціях оживити «мерця». Допоможе це, якщо АКБ вже старенька або давно лежить у вимкненому стані, а тому відмовляється запускатися, так як пішла в глибокий розряд.
Ось якими способами це можна здійснити:
- За допомогою подачі струму на контакти. Це простий метод, який зажадає рідне або універсального зарядного пристрою, пари проводів і резистора. Потрібно з'єднати мінус АКБ з мінусом ЗУ, а плюс - з плюсом, тільки в позитивну ланцюг вставити резистор. Потім подати харчування і довести напруга на акумуляторі до 3 В. У процесі його роботи потрібно перевіряти напругу - при перевищенні показника або якщо АКБ занадто нагріється, процедуру слід припинити. Зазвичай до відновлення батареї потрібно 10-15 хвилин.
- Від іншого телефонного акумулятора. Також можна спробувати «стартанути» батарею телефону від будь-якого іншого придатного акумулятора. Для цього потрібно з'єднати за допомогою дротів і ізоляційної стрічки плюс з плюсом, а мінус з мінусом і залишити так полежати. Коли випробуваний стане відчутно теплим, потрібно його від'єднати, перевірити працездатність в телефоні і поставити заряджати звичайним способом.
- За допомогою батарейки Крона. Батарейка Крона - це особливий тип батарейки з двома контактами напругою 9 В. Зарядка з її допомогою здійснюється аналогічним способом: плюсовій контакт потрібно з'єднати проводами з плюсовим, а мінусовій з мінусовим.
Важливо! Ні в якому разі не можна замикати контакти акумулятора один з одним. Це може вивести батарею повністю з ладу, і вона не буде підлягати відновленню.
Універсальна зарядка жаба
Як пожвавить батарею за допомогою заморозки
Народні умільці також пропонують простий і оригінальний спосіб оживити АКБ в домашніх умовах. У всякому разі, якщо не спрацює, то і сильного шкоди їй він не принесе. Адже буває ж телефон на морозі?
Для цього способу потрібно покласти акумулятор в поліетиленовий пакет і сунути в морозильну камеру холодильника на кілька годин. Потім вийняти, стерти конденсат, вставити в пристрій і поставити заряджатися на ~ 1 хвилину, після чого знову вийняти батарею і дати їй нагрітися до кімнатної температури. Вставити в телефон і продовжити зарядку.
Чисто з фізичної та хімічної точки зору холод згубний для батареї, так що даний спосіб можна використовувати з повністю не справними акумуляторами, яким гірше не буде. В результаті холоду контролер повинен тимчасово перестати розуміти, що відбувається і дати можливість батареї зарядитися.
Як відновити ємність в акумуляторі
Відновити можна здатність акумулятора тримати і заповнювати заряд, ємність ж з часом зменшується, і процес цей незворотній. В іншому випадку АКБ працювали б вічно.
Через втрату ємності сучасні літієві акумулятори служать в середньому три роки. Тому всі поради, як відновити ємність, насправді про те, як відновити здатність телефону тримати заряд.
Калібрування акумулятора смартфона
Для того щоб уникнути проблем з акумулятором, а також при погіршенні його здібностей, рекомендується періодично робити калібрування. Зазвичай сучасні батареї рекомендується не заряджати до кінця і не розряджати, відповідно, теж. А щоб відкалібрувати заряд (тобто, «нагадати» АКБ, як правильно себе вести), використовується повний розряд з подальшою стовідсоткової зарядкою.
Для цього потрібно повністю вичерпати ресурс батареї так, щоб телефон вимкнувся. А потім поставити на зарядку. На час, який потрібен на повну зарядку, для вірності варто накинути пару годин. Потім включити.
Так само для калібрування батареї можна використовувати будь-який мобільний додаток, яке можна завантажити в Google Play або App Store в залежності від того, що у вас Android або iPhone. Для цього достатньо в пошуковому рядку пошуку додатків написати: «Калібрування батареї». Такий спосіб гарантує, що Ви скачаєте найактуальніше і свіже додаток, так як рекомендоване нами може застаріти і не підтримувати свіжіші моделі телефонів і ОС.
Коли не варто займатися відновленням акумулятора
Всі ці тимчасові заходи здатні на якийсь період реанімувати старенький або раптом втратив здатність тримати заряд акумулятор. Якщо ж батарея зовсім ні на що не годиться і навіть, не кажучи вже про те, щоб тримати заряд, єдиний вихід - купити нову.
Також якщо АКБ деформувалася і здулася, реанімація не врятує положення. Роздувся акумулятор може лопнути, в цьому випадку електроліт зіпсує телефон зсередини. Аж до такого, що починають його буде неможливо.
Крім того, до справи відновлення батареї потрібно підходити серйозно і відповідально. Недотримання правил і техніки безпеки може зіпсувати навіть цілком робоче обладнання, а можливо - і завдати шкоди людині.
Вам коли-небудь доводилося відновлювати акумулятор телефону? Ви використовували один з вище перерахованих методів або якийсь інший? Розкажіть нам про Ваш досвід в коментарях, це допоможе зробити матеріал більш повним та цікавим.
Але як зрозуміти, що в проблемах з телефоном винен саме непридатний акумулятор?Адже буває ж телефон на морозі?
Вам коли-небудь доводилося відновлювати акумулятор телефону?
Ви використовували один з вище перерахованих методів або якийсь інший?