- призначення
- Габарити, вага і міцність
- Швидкість роботи
- Зберігання даних
- Якість зображення
- Операційна система, підключення і зв'язок
Як вибрати ноутбук для навчання, роботи або розваг? Що краще: Macbook або портативний комп'ютер від Acer, Asus, Toshiba, HP? Як правильно підібрати гральний ноутбук ? Читайте в цьому огляді!
призначення
Перш за все визначитеся, з якою метою Вам потрібен ноутбук: чи будете Ви його постійно брати з собою чи ні, скільки годин Ви будете проводити за його екраном і чи потрібен він Вам як робочий інструмент або як ноутбук для ігор . Від відповіді на це питання залежить вибір розміру, швидкості, програм і функцій, а, отже, і ціна лептопа. До речі, якщо Ви - шанувальник продукції Apple, читайте наш спеціальний огляд " Як вибрати ноутбук Apple? ".
Габарити, вага і міцність
Ноутбук зазвичай вибирають для активного використання поза домом, тому такі показники як вага, розмір і міцність надзвичайно важливі. Найбільш комфортним для використання поза домом буде
Швидкість роботи
Будь-який комп'ютер, будь то ноутбук від Acer, Asus, Toshiba, HP, Dell або будь-який інший компанії, буде працювати швидко або повільно в залежності від покоління процесора, кількості ядер і його тактової частоти, а також від обсягу оперативної пам'яті. Показник продуктивності (швидкості роботи) процесора залежить і від його покоління. Найбільш продуктивними будуть портативні комп'ютери з процесорами наступних серій: Intel Core i7, Core i5 або Core i3 або ж A6, A8, і особливо Ryzen для AMD останнього покоління.
Звертаючи увагу на кількість ядер і частоту процесора, слід керуватися принципом «чим більше, тим краще»: чим більше ядер і вище частота, тим вище продуктивність лептопа. Ідеальний ноутбук для навчання, роботи або перегляду інтернет сторінок - це портативний комп'ютер з процесором в 2-4 ядра і тактовою частотою до 2 GHz.
Ігровий ноутбук повинен бути сильнішим - для якісних нових ігор необхідний процесор в 4-8 ядрами і частотою як мінімум 2,5 GHz. Ноутбук з технологією TurboBoost, яка дозволяє збільшити частоту ядер, буде працювати ще швидше.Об'єм оперативної пам'яті (RAM) показує, як багато завдань ноутбук може виконувати одночасно. Якщо Ви використовуєте лептоп тільки для спілкування, покупок і перегляду сторінок в інтернеті, а також для читання або роботи з текстовими файлами, то Вам цілком вистачить оперативної пам'яті в 2-4 GB. Для роботи, навчання і розваг Вам необхідний ноутбук з RAM 4 GB. Якщо Ви ігроман або обробляєте на комп'ютері велику кількість графічних і музичних файлів, то Вам потрібен ноутбук з оперативною пам'яттю в 8-16 GB.
Зберігання даних
Вибираючи портативний комп'ютер, зверніть також увагу на обсяг жорсткого диска, на якому буде зберігатися вся Ваша інформація і колекція музики, фільмів і фотографій. На даний момент ноутбук може бути з HDD або SDD дисками , Останній з яких новіше, міцніше, значно швидше (наприклад, завантаження операційної системи займе до 10 секунд) і працює майже безшумно. Якщо комп'ютер буде використовуватися Вами тільки для роботи, навчання або розваг, і невеликої особистої колекції аудіо та відео файлів, то Вам цілком вистачить до 500 GB місця. Якщо ж Вам для роботи потрібно зберігати велику кількість інформації, або Ви просто любите комп'ютерні ігри, то Вам слід придивитися до лептопу з об'ємом жорсткого диска від 1 ТБ.
Зрозуміло, для зберігання даних також можна використовувати і інші пристрої, наприклад, флешки, зовнішні жорсткі диски і карти пам'яті. На сьогоднішній день все ноутбуки оснащені роз'ємом для карт пам'яті SD / SDHC або USB, який дозволяє швидко переносити інформацію з флешки або зовнішнього жорсткого диска, і навпаки. Особливо слід звернути увагу на наявність роз'єму USB 3.0, який дозволяє в 10 разів швидше переміщати дані, ніж звичний USB 2.0. Деякі портативні комп'ютери мають звичні нам дисководи для CD, DVD і Blu-ray дисків, які також виступають носіями інформації.
Якість зображення
Портативний комп'ютер використовується нами щодня протягом довгого часу для читання новин, перегляду всіляких фото і відео, а також ігор. Тому, вибираючи ноутбук, важливо звернути увагу на розмір, якість і дозвіл екрана, а також на відеокарту. Саме ці параметри впливають на якість зображення і в кінцевому підсумку - на стан нашого зору.
Вибір розміру екрану залежить від цілей, для яких Вам потрібен ноутбук, тому, що чим більше часу Ви за ним проводите, тим більше повинен бути екран. Портативний комп'ютер з екраном до 13 дюймів ідеально підходить для тих, хто переносить ноутбук з собою з місця на місце і використовує його для розваг або нетривалої роботи з документами. Для комфортного навчання та роботи протягом довгих годин слід доглянути портативний комп'ютер з розмірами екрану від 13-15 дюймів. Ігровий ноутбук вимагає екран від 15 дюймів і більше, саме на такому екрані буде видно всі деталі і нюанси, необхідні також людям, які працюють з графічними програмами.
Лептоп з глянцевим (дзеркальним) екраном покращує яскравість і контрастність зображення, за ним просто доглядати, все плями, відбитки пальців або пил прибираються за допомогою ганчірочки. Тоді як головна перевага матового дисплея - відсутність відблисків на сонці або відображень сторонніх предметів, до того ж, на матовому екрані майже непомітні дрібні подряпини. Ноутбук з сенсорним екраном зручний і простий в управлінні: Ви можете збільшувати картинку або перетягувати іконки пальцями як на смартфоні або планшеті.
Якість зображення безпосередньо залежить від кількості пікселів, тому, вибираючи, керуйтеся принципом - чим більше дозвіл, тим краще картинка. Якщо Ви любите дивитися фільми високої якості або грати в ігри зі складною графікою, вибирайте ноутбук з роздільною здатністю високої чіткості Full HD або навіть більшим.
Також, для вимогливих користувачів особливо добре підійдуть екрани, зроблені за технологією IPS - вони мають кращу передачею кольору.Ігровий ноутбук або робочий лептоп дизайнера буде відрізнятися від комп'ютера для навчання або роботи перш за все відкритий. Ноутбук для ігор або портативний комп'ютер з такими програмами як Photoshop, Corel або Autocad обов'язково повинен бути з Не вбудована (дискретної) відкритий, яка представляє собою окремий пристрій і не використовує оперативну пам'ять ноутбука. В інших випадках, для перегляду фільмів, роликів або також невигадливих графічних програм, Вам буде цілком достатньо вбудованої відеокарти, наприклад, Intel HD Graphics.
Операційна система, підключення і зв'язок
Не секрет, що ноутбук без операційної системи - всього лише коробка з деталями, абсолютно непристосована до роботи. Без операційної системи робота комп'ютера неможлива. Деякі виробники пропонують портативні комп'ютери без операційної системи (FreeDOS, No OS), тим самим надаючи Вам вибрати відповідну системи і її установку. Однак є ноутбуки з завчасно встановленою операційною системою Windows 10 і Windows 10 Professional , Створеної для Вашої зручності в повсякденних справах і розваг.
Крім звичних нам Wi-Fi і Bluetooth, для виходу в інтернет, підключення колонок або принтера і обміну даними між пристроями, сучасні ноутбуки оснащені також Wi-Di. Wi-Di (Wireless Display) - це бездротовий зв'язок з телевізором, яка дозволяє без всяких проводів відтворювати на широкому екрані телевізора якісні фільми або ролики з лептопа. Якщо портативний комп'ютер буде оснащений роз'ємами VGA і HDMI (для відео з HD і Full HD дозволом), це дозволить підключати його до телевізора або проектора для демонстрації відео з високою якістю. Якщо Ви не уявляєте собі життя без живого спілкування в Skype, вибирайте ноутбук з хорошою вбудованою web-камерою, яка також дозволить Вам вести свій блог і робити якісні фото.
Отже, відповідаючи на питання «як вибрати ноутбук?», Слід дотримуватися наступних простих правил:
Якщо Ви шукайте ноутбук для ігор або обробки на комп'ютері великої кількості графічних і музичних файлів, то Вам потрібен дійсно потужний лептоп:
- з процесором в 4-8 ядер з частотою як мінімум 2 GHz;
- з оперативною пам'яттю в 8-16 GB;
- з об'ємом жорсткого диска від 1 ТБ і обов'язково з встановленим на додачу до нього SSD;
- з роздільною здатністю високої чіткості Full HD або Ultra HD і Не вбудована (дискретної) відкритий;
- з екраном від 15 дюймів і вище, а також міцним корпусом;
- зі встановленою операційною системою Windows 10 Pro, або без попередньо встановленою ОС, якщо Вас інші переваги і є досвід в установці програм;
- з Wi-Fi, Bluetooth, Wi-Di для швидкісного підключення та обміну даними;
- з роз'ємами USB 3.0 для підключення додаткових пристроїв пам'яті і з VGA і HDMI для виведення HD і Full HD дозволу на екрані телевізора;
- з web-камерою, яка також дозволить Вам не тільки наживо спілкуватися в Skype, але і вести свій блог і робити знімки.
Ідеальний ноутбук від Acer, Asus, Toshiba, HP або будь-який інший компанії для навчання, роботи або «перебування» в інтернеті - це звичайний портативний комп'ютер:
- з процесором в 2-4 ядра і тактовою частотою до 2 GHz;
- з оперативною пам'яттю в 2-4 GB (для розваг і спілкування в мережі) або 4-6 GB (для роботи або навчання, пов'язаної з обробкою великої кількості інформації);
- з об'ємом жорсткого диска від 500-999 GB;
- з вбудованою відеокартою Intel HD Graphics;
- для активного використання поза домом він повинен бути легким, міцним і невеликим, тобто його екран не повинен перевищувати 15 дюймів, вага - до 2 кг, а корпус краще вибрати алюмінієвий або з міцного пластику;
- зі встановленою операційною системою Windows 10 і Windows 10 Pro, або без попередньо встановленою ОС, якщо Ви хочете встановлювати програму самі;
- з Wi-Fi, Bluetooth і Wi-Di (якщо Ви любите кіно на широкому екрані);
- з роз'ємами USB 3.0, VGA і HDMI (для відео з HD і Full HD дозволом) для швидкісного підключення та обміну даними;
- з web-камерою, яка також дозволить Вам спілкуватися через Skype, вести свій блог і робити якісні фото.