- Ємнісні датчики спеціального призначення:
- Типові характеристики ємнісних датчиків:
- Принцип дії ємнісних датчиків
за параметрами по аналогам за маркуванням
Так само Ви можете завантажити каталог ємнісних датчиків в форматі pdf (1,3мб) або відправити Ваш запит по e-mail: Цей e-mail адреса захищена від спам-ботів, для його перегляду у Вас повинен бути включений Javascript і Вам в найкоротші час дадуть відповідь на Ваші запитання.
Ємнісні датчики спеціального призначення:
Ємнісні датчики використовуються в системах управління технологічними процесами в багатьох галузях промисловості. Датчики застосовують для виявлення, підрахунку і позиціонування металевих і неметалевих об'єктів, а також для контролю рівня рідини і сипучих речовин в резервуарах.
Порівняно з індуктивними датчиками ємнісні безконтактні вимикачі мають переваги:
- реєструють електропровідні і неелектропроводящіе матеріали в твердому, порошкоподібному або рідкому стані: скло, кераміку, пластмасу, деревину, папір, картон, олія, воду, хімічні речовини;
- працюють через неметалеві матеріали (наприклад, пластмасу або скло) при контролі рівня наповнення резервуара.
Ємнісні датчики ТЕКО відповідають санітарно - епідеміологічним нормам мають гігієнічний сертифікат . Тому можливе застосування ємнісних датчиків гігієнічного виконання в контакті з харчовими продуктами.
Типові характеристики ємнісних датчиків:
- Різні конструктивні виконання від М12 до Ø55 мм.
- Напруга живлення 10 ... 30В DC, 20 ... 250В / 20 ... 320В DC / AC.
- Матеріал корпусу: алюміній, пластмаса, нержавіюча сталь, нікельована латунь, фторопласт.
- Типовий діапазон температур -25 ... + 75 ° С;
Низькотемпературне виконання -45 ... + 65 ° С;
Високотемпературне виконання -15 ... + 105 ° С - Регулювання відстані спрацьовування.
- Наявність затримки спрацьовування і / або відключення.
- Вибухобезпечні ємнісні датчики NAMUR .
- Можливість роботи в умовах підвищеного тиску до 20МПа.
- Ступінь захисту IP67, IP68.
Можливо виготовлення спеціальних виконань ємнісних датчиків: стійких до агресивних умови навколишнього середовища, перепадів температури, високого тиску і т. Д.
Принцип дії ємнісних датчиків
Між датчиком і навколишнім середовищем існує електростатичне поле. Датчик працює на визначення зміни ємності в цьому ланцюзі. Між навколишнім середовищем і датчиком існує електростатичне поле, при зміні ємності в даному полі (при попаданні в поле будь-якого об'єкта) відбувається спрацьовування.
Датчик має чутливу поверхню, утворену двома електродами конденсатора, включеного в ланцюг зворотного зв'язку високочастотного генератора. Наближення об'єкта впливу з металу або діелектрика до чутливої поверхні збільшує ємність між електродами конденсатора і викликає збільшення амплітуди коливань генератора. При досягненні амплітудою генератора порогового значення, схемою управління формується вихідний сигнал електронного ключа датчика, який використовується для комутації електричних ланцюгів і сигналізації.
Датчик налаштований на номінальний зазор при спрацьовуванні від металевої пластини. При використанні об'єкта впливу з діелектричних матеріалів робочий зазор зміниться і буде залежати від діелектричної проникності матеріалу об'єкта впливу. У разі необхідності можна підлаштувати чутливість датчика на необхідний зазор.