- Ноутбук відмовляється вимикатися після натискання на кнопку «Завершення роботи»
- Швидкий запуск Віндовс 10
- Ноутбук не переходить в сплячий режим
Давайте в цій статті розберемося в причинах, чому на Windows 10 ноутбук не вимикається і не перезавантажується по кнопці «Пуск». Подивимося що можна зробити для вирішення виниклої проблеми.
Дана стаття підходить для всіх брендів, що випускають ноутбуки на Windows 10/8/7: ASUS, Acer, Lenovo, HP, Dell, MSI, Toshiba, Samsung та інші. Ми не несемо відповідальності за ваші дії.
Увага! Ви можете задати своє запитання спеціалісту в кінці статті.
Ноутбук відмовляється вимикатися після натискання на кнопку «Завершення роботи»
Користувачі Віндовс 10 стикаються з проблемою, коли ноутбук не вимикається після виконання відповідної команди. Причому на різних лептопах поведінку пристрою може бути різним: ноутбук на кшталт вимкнувся, але шумить кулер, робота була завершена, але активний індикатор подачі живлення і т.д.
Проблеми з харчуванням і його управлінням найчастіше відбуваються саме на ноутбуках, особливо коли Віндовс 10 отримана після поновлення роботи попередньої версії, а не шляхом чистої інсталяції. Якщо з'явилася така проблема, коли шумить кулер після завершення роботи системи, виконуємо наступні кроки (перший і другий крок застосовується лише для пристроїв на платформі Intel):
- Власникам лептопів від Dell і Asus необхідно провести установку програми Intel Rapid Storage Technology. Переходимо в аплет «Програми та засоби», наприклад, знаходимо його за допомогою пошукового рядка, видаляємо повністю програму і виконуємо перезавантаження.
- Переходимо на сайт служби підтримки виробу, викачуємо Intel Management Engine Interface драйвер, навіть якщо він Віндовс 10 не підтримує або в списку сумісних ОС її немає. Викликаємо інструмент «Диспетчер пристроїв» через «Win → X», розгортаємо список системних девайсів і визначаємо виріб з такою ж назвою. Викликаємо функцію деінсталяції девайса через контекстне меню елемента і прапорцем відзначаємо пункт, який відповідає за видалення всіх драйверів, пов'язаних з пристроєм. Після процесу перезапуску комп'ютера необхідно встановиться драйвер, скачаний з офіційного ресурсу. збільшити
- Перевіряємо, що інстальовані всі інші драйвери для пристроїв системи. Вони повинні бути сумісні з Віндовс 10 і справно функціонувати. Системне програмне забезпечення можна оновити за допомогою Центру оновлень.
- Відключаємо всі периферійні пристрої, які підключені до лептопу.
- Витягуємо батарею живлення і перевіряємо, чи зникне проблема.
Якщо після вимкнення ноутбук самостійно вмикається (проблема поширена на лептопах Lenovo), виконуємо наступні дії:
Ще необхідно перейти в «Диспетчер завдань», викликати «Властивості» для мережевої плати.
збільшити
У розділі «Управління електроживленням» слід зняти прапорець, який розташовується біля пункту, що дозволяє виводити мережевої плати пристрій з режиму очікування.
збільшити
Швидкий запуск Віндовс 10
Збій в функції швидкого запуску в Віндовс 10 може викликати помилку на ноутбуці при завершенні роботи. Ця функція дуже впливає і на включення, і на вимикання. Тому необхідно її деактивувати за наступною інструкції:
- Натискаємо на «Пуск», вибираємо розділ «Параметри».
- У списку з доступними налаштуваннями вибираємо пункт «Система».
- Зліва в меню вибираємо «Харчування і сплячий режим», потім натискаємо по рядку «Додаткові параметри харчування». Буде відображено вікно «Електроживлення».
- Там зліва в меню вибираємо розділ «Дія кнопок харчування» для переходу до системних параметрів живлення.
- До кінця прокручуємо вміст вікна до підпункту «Параметри завершення роботи». Там знімаємо галочку з функції «Включити швидкий запуск (рекомендується)». Тепер перезавантажуємося для перевірки результату.
Читайте При підключенні USB ноутбук вимикається
Ноутбук не переходить в сплячий режим
Користувачі зараз взагалі не відключають комп'ютери в тому сенсі, як це виконувалося раніше - до повного завершення роботи. Ноутбуки частіше просто відправляють в сон шляхом закриття кришки. Розглянемо різновид проблеми, коли апарат відключається нормально, а в сплячий режим не переходить, повертаючись в штатний режим роботи.
Винуватцем в даній ситуації найчастіше стає окрема утиліта або програму, що не дає заснути пристрою в фоновому або активному режимі. Тому необхідно спочатку запустити диспетчер задач, щоб подивитися, які саме процеси активно використовують оперативну пам'ять і процесор. Якщо активним сервісом є системний (наприклад, Explorer.exe, SVCHOST, System і т.п.), то необхідно Віндовс 10 перевірити за допомогою хорошого антивіруса, так як в операційній системі швидше за все встановлено шкідливий софт.
Іншою поширеною причиною стала активність периферійних пристроїв. Найчастіше це миша, клавіатура або що-небудь інше, що підключається через USB інтерфейс. У Віндовс 10 є інструментарій, що дозволяє уточнити, який саме пристрій востаннє пробуджувало комп'ютер. Виконуємо консольную команду «powercfg -lastwake».
Якщо команда не спрацювала, використовуємо іншу: «powercfg -devicequery wake_armed». Її слід ввести в командному рядку, щоб в результатах побачити «винуватця». Наприклад, це може бути пристрій USB. Для відключення неполадки виконуємо операцію:
збільшити
- Відкриваємо «Диспетчер пристроїв.
- Знаходимо рядок «Кореневий USB-концентратор». По ньому натискаємо правою кнопкою миші, вибираємо розділ «Властивості». В відобразиться вікні заходимо в розділ «Управління електроживленням».
- Необхідно зняти галочку з рядка «Дозволити Цей пристрій виводити комп'ютер з режиму очікування». Натискаємо «ОК».
Потім аналогічно виконуємо дії для мережевих карт і миші. Після цього слід перезавантажитися, щоб перевірити підсумковий результат.
Ноутбук не перезавантажується і не вимикається Windows 10
5 (100%) 1 чол.