Системний блок це те, де розміщуються всі основні компоненти комп'ютера.
Загальні відомості
За зовнішнім виглядом системні блоки відрізняються формою корпусу. Корпуси персональних комп'ютерів випускають у горизонтальному (desktop) і вертикальному (tower) виконанні.
Корпуси, що мають вертикальне виконання, розрізняють за габаритами:
повнорозмірний - big tower середньорозмірний - midi tower малорозмірний - mini tower slim
Серед корпусів, що мають як горизонтальне виконання, так і вертикальне виконання, виділяють плоскі і особливо плоскі.
Звичайно виконання корпусу впливає не тільки на зовнішній вигляд системного блоку комп'ютера, але і на розміщення всередині нього конкретних комплектуючих. Чим менше габарити корпусу, тим менше і специфічні в ньому можуть розміститися компоненти. Крім форми, для корпуса важливий параметр, званий форм-фактором. Від нього залежать вимоги до розміщених пристроїв. Колишнім стандартом корпусу персональних комп'ютерів був форм-фактор АТ, в даний час в основному використовуються корпусу форм-фактора АТХ. Форм-фактор корпуса повинен бути обов'язково узгоджений з форм-фактором головної (системної) плати комп'ютера, так званої материнської плати.
Корпуси персональних комп'ютерів поставляються або разом з блоком живлення, або без нього, тоді блок живлення купується окремо, пропонуючи користувачеві самому вибрати його за своїми уподобаннями.
У системному блоці комп'ютера знаходяться кілька головних компонентів, які присутні, не залежно від обраної комплектації:
Материнська плата
DVD-привід домашнього комп'ютера
Від вибору комплектуючих системного блоку, безпосередньо залежить продуктивність комп'ютера, тому бажано мати хоча-б не велика вистава про всі компоненти ПК.