Офіційні продажі оновленого MacBook Air стартували буквально днями, і як слід було очікувати, фахівці iFixit в числі перших добули новинку, і вже встигли провести повний і детальний аналіз комплектуючих ноутбука, а також оцінити його ремонтопридатність. За словами експертів, новий лептоп Apple в плані конструкції виявився вдалішим ніж MacBook 12 і MacBook Pro останніх поколінь.
Перед безпосередній розбиранням, майстри перевірили наявність захисної силіконової підкладки під клавішами.
Судячи з усього, Apple врахувала сумний досвід з клавіатурами MacBook (2015-2017) і MacBook Pro (2016-2017), і встановила в новий лептоп третє покоління клавіатур «метелик».
Добравшись до нутрощів ноутбука, фахівці приступили до їх вивчення.
Достатня великий простір в корпусі займає акумулятор ємністю 49,9 Вт · год. За словами представників Apple, саме за рахунок нього MacBook Air забезпечує рекордний час роботи.
Добравшись до друкованої плати ноутбука, майстри виявили чіп Apple T2 з нових MacBook Pro і iMac Pro, процесор Core i5-8210Y, твердотільний SSD-накопичувач від SanDisk, контролер Thunderbolt 3 від Intel, а також оперативну пам'ять LPDDR3 від SK Hynix. Крім того були виявлені різні компоненти від таких виробників як Texas Instruments, Murata, NXP.
За словами фахівців iFixit, великим плюсом ноутбука є його модульність. Наприклад, датчик Touch ID тепер можна вільно замінити, а його прив'язка до старої системної платі буде здійснюватися через спеціальний пристрій, яким будуть оснащуватися всі авторизовані сервісні центри. Акумулятор відтепер можна демонтувати окремо, без необхідності робити заміну всього топ-кейса в разі поломки. Також з'явилася можливість витягти і замінити порти Thunderbolt 3, чого не можна було зробити, наприклад, на MacBook 12.
Підводячи підсумки, видання iFixit присвоїло MacBook Air (2018) 3 бали з 10 можливих за шкалою ремонтопридатності. Незважаючи на вищеописані гідності, ноутбук і раніше погано подається ремонту. У разі виникнення проблем з накопичувачем, оперативною пам'яттю або процесором, доведеться міняти цілком материнську плату. До іншим недоліків майстра віднесли складність заміни вбудованої клавіатури, а також утруднений доступ до комплектуючих через фірмових гвинтів Pentalobe.
Обговорити цю новину можна в коментарях або в нашому Telegram-чаті.