Продовжуємо вивчати ринок бюджетних смартфонів, і на черзі новинка від Micromax під номером Q354 (телефон вийшов в лютому цього року). Дана модель, мабуть, - найдоступніший, з чим нам доводилося стикатися. Покладати серйозні і продуктивні надії на подібний пристрій можна, але навряд чи такий підхід реально виправданий. Чи здатний апарат за 4000 рублів запропонувати оперативну швидкість роботи, деталізований дисплей з швидким сенсором і спритну камеру?
Батарея на 2200 мАг в Micromax Q354 - предмет заслуженої гордості.
Навряд чи. Чудеса в світі високих технологій трапляються, проте з китайського конвеєра вони сходять нечасто. За великим рахунком перед нами звонилка на ОС Android 6.0, яка в принципі здатна перетравити будь користувальницький запит, ось тільки час очікування швидше за все розчарує.
Дисплей, технічні та функціональні особливості
П'ятидюймовий Micromax Q354 в простому пластиковому корпусі не є найтоншим або легким телефоном в класі, його зовнішні особливості максимально стандартизовані і бурхливого захвату не викликають. Телефон зручно тримати в руці, він цілком симпатичний і ергономічний.
Для установки SIM-карт і зовнішнього накопичувача, рівно як і акумулятора на 2200 мАг, доведеться зняти задню кришку.
Micromax Q354 Дисплей 5 дюймів, TN
854x480 пікселів Процесор MediaTek MT6580M
4 ядра, 1300 МГц ОЗУ 1 Гбайт Пам'ять користувача 8 Гбайт ОС Android 6.0 3G Так 4G Немає Основна камера 5 Мп Фронтальна камера 2 Мп Кількість SIM-карт 2 Зовнішня пам'ять MicroSD, до 32 Гбайт Wi-Fi 802.11b, 802.11g, 802.11n Акумулятор 2200 мАг Габарити 144x73,2x10,75 мм
З роллю класичного телефону для дзвінків Micromax Bolt Q354 справляється добротно, хоча динамік, через який здійснюється комунікація зі співрозмовником, невисокої якості; вихідний сигнал ріже вухо, в розмову втручається сторонні шуми і т. п. Гучність дзвінка і вібрації прийнятна, але не позамежна.
Реальні причини, за якими Micromax Q354 дійсно заслуговує на увагу, - наявність двох роз'ємів для SIM-карт і низька ціна.
Дисплей TN з діагоналлю 5 дюймів і досить низьким за сьогоднішніми мірками дозволом досить яскравий, але чіткість зображення вкрай низька. Зерно велике, кольору при найменшому повороті екрану стають неприродними (каламутними і темними, кут огляду мінімальний), дрібний текст розібрати складно.
Зате сенсор в міру чуйний, користувачеві не доведеться постійно чекати відгуку від телефону при введенні команд будь-якої складності (як, наприклад, у випадку з Fly Nimbus 12).
Мобільний інтернет 3G (модуля LTE тут немає) працює добре, рівно як і Wi-Fi. Для інтернет-серфінгу і навігації по супутнику такого комплексу досить.
Операційна система, продуктивність і результати тестування
Примітно, що в настільки бюджетному рішенні використовується відносно свіжий Android 6.0. Номінально на телефон встановлено багато програмних і ігрових ярликів, а разом з тим і періодично спливаючі повідомлення, тому відразу після першого включення апарату доведеться витратити якийсь час на настройку смартфона під себе. Втім це цілком нормальний і природний процес.
Усередині Micromax Q354 1 Гбайт оперативної пам'яті і простенький процесор, але навіть цього заліза досить для цілком нормальної роботи службових додатків в Android 6.0. Принаймні вже згаданий Fly Nimbus 12 зі схожим апаратним набором функціонує в рази повільніше.
Micromax Q354 не зависає, що не тупить і не видає неймовірних казусів, з якими періодично доводиться стикатися власникам смартфонів самого бюджетного класу.
Продуктивність Micromax Q354 порівнянна з LG G4c і Samsung Galaxy S3 (за оцінками бенчмарка PCMark).
Камера
Який може бути камера в телефоні за 4000 рублів? Відповідь цілком очевидна. Погляньте на створені за допомогою 5 Мп сенсора знімки. Велике зерно і розмиті пікселі на екрані можна і не помітити, але все зайве миттєво потрапляє в поле зору, якщо оцінювати кадри на екрані монітора.
В опціях камери є ручні настройки (баланс білого, чутливість), але вони не допомагають зробити знімки краще. Навіть в яскравий сонячний день (коли на небі немає ні хмарини) передача кольору кульгає, світлим виходить один з трьох знімків, при цьому зображення максимально плоске.
акумулятор
Батарея на 2200 мАг в Micromax Q354 - предмет заслуженої гордості. На одній зарядці смартфон в змозі прожити не один день. Але цілком природно акумулятор починає активно сідати, якщо для користувача активність зростає. Чим більше запущено додатків і вводиться одноразових команд, тим швидше здувається батарея. Залежність пряма.
За замовчуванням в Micromax Q354 включений енергозберігаючий режим (він частково фоновий), який ніяк не позначається на загальному функціонал пристрою. При нечастих дзвінках протягом доби, постійно активному 3G, рідкісному використанні камери і модуля Wi-Fi пара днів без розетки вам забезпечена.
висновок
Мабуть, реальні причини, за якими Micromax Q354 дійсно заслуговує на увагу, - наявність двох роз'ємів для SIM-карт і низька ціна. Апарат підійде як тимчасова заміна більш дорогому пристрою. А ось сприймати всерйоз дисплей і камеру в розглядаємому смартфоні не варто.
Якщо життєвий шлях все ж зіштовхнув вас з представленою моделлю, необхідний функціонал Android 6.0 в його класичному прояві виявиться доступний в повному обсязі, нехай і не в максимально оперативному форматі. При цьому потужна батарея стане відмінним доповненням в неспішної роботі з Micromax Q354.
Пристрій надано на тест інтернет-магазином Micromaxstore.ru і компанією Байон .
Чи здатний апарат за 4000 рублів запропонувати оперативну швидкість роботи, деталізований дисплей з швидким сенсором і спритну камеру?