Цією статтею наш сайт продовжує цілий цикл корисних матеріалів, метою яких стане полегшення вибору будь-якого товару з тисяч запропонованих на ринку варіантів. Погодьтеся, вибір конкретної моделі якогось пристрою завжди забирає багато часу, який можна витратити з користю. У сьогоднішньому матеріалі ми поговоримо про вибір бюджетного смартфона .
За бюджетні будемо вважати ті смартфони, які продаються за 4 млн рублів або менше. У цій ціновій категорії ви зустрінете просто купу мотлоху - і дуже старі моделі, які до сих пір лежать на складах, і нові моделі, які обладнані всякими зайвими функціями, яких в таких дешевих апаратах бути не повинно (в результаті чого працюють вони сяк-так ). Швидше за все, якщо ви купуєте дешевий смартфон, то вам він потрібен в першу чергу для дзвінків, і вже потім для додатків, ігор і серфінгу в мережі. Але навіть в мобільниках вартістю до $ 200 можна знайти компроміс. У наступному розділі ми розповімо про основні характеристики дешевих смартфонів, на які варто звертати увагу, а потім представимо вашій увазі 10 кращих моделей, які можна знайти і купити в нашому каталозі.
Основні характеристики, на які варто звернути увагу
екран
У сегменті бюджетних смартфонів найчастіше можна зустріти девайси з невеликими екранами - від 4 до 5 дюймів в діагоналі. Але і тут можна зустріти фаблет з 5.5-дюймовими і навіть більшими дисплеями. Як завжди, це справа смаку - головне, щоб в руці зручно лежав.
Мінімальна роздільна здатність екрану для дешевих мобільників - 800х480 пікселів (WVGA). Якщо воно більше - добре, але не критично, адже телефон ми купуємо не для того, щоб розглядати на ньому гарні картинки.
Технологію OLED в екранах дешевих апаратів не застосовують, так що тут вибір буде невеликим - лише LCD.
Продуктивність (процесор, RAM)
Найчастіше в дешевих смартфонах зустрічаються чіпсети Qualcomm (Snapdragon 200 - Snapdragon 410) і MediaTek (безліч). Також можна побачити і деякі моделі з процесорами менш відомих виробників на зразок Allwinner. Завдяки низьким дозволами екрану все вони більш-менш добре справляються із завданням обробки інтерфейсу і додатків, а ось на прийнятну продуктивність в іграх розраховувати не варто - максимумом будуть якісь старі Angry Birds.
Найкраще уникати моделей з 512 МБ оперативної пам'яті і звертати увагу на ті, які оснащені 1 ГБ. Але якщо бюджет обмежує - нічого страшного не трапиться.
Обсяг постійної пам'яті
Бюджетні смартфони найчастіше оснащують 4 або 8 ГБ незалежної пам'яті, чого цілком вистачає для операційної системи і декількох основних додатків. Відеоролики ви на них навряд чи збираєтеся дивитися, а якщо хочете послухати музику - краще докупити об'ємну microSD-карту, слот для якої напевно знайдеться.
Камера
Знімки, зроблені камерами дешевих смартфонів, добре виглядають тільки на їх екранах - на більше розраховувати не варто. В принципі, від 2 або 5-мегапіксельної камери нічого іншого не чекаєш, але фото для аватарки "ВКонтакте" або ще в який-небудь соціальної мережі вийде стерпне. З селф-камерами, розташованими спереду, ще гірше - вони згодяться хіба що для відеодзвінків через Skype або який-небудь інший месенджер.
Втім, деякі недорогі смартфони можуть володіти навіть 16-мегапіксельними камерами. Знімають вони все одно огидно, але фотографії, природно, виходять набагато краще, ніж зняті за допомогою 5-мегапіксельної сенсора.
корпус
Метал в корпусах дешевих смартфонів не використовують - навіть не розраховуйте на те, щоб знайти модель з таким корпусом. Залишається лише пластик, причому краще вибирати моделі з м'яким і не надто слизьким його варіантом. Дивно, але в цьому ціновому сегменті можна знайти і моделі із захистом від води - см. Наш список.
Операційна система
Зі зрозумілих причин iOS тут не розглядається, але у Android з'являється інший серйозний конкурент - Windows Phone. Lumia-смартфони від Microsoft - чудові дешеві апарати, які, до того ж, отримують оновлення прямо від виробника. Всі чотири Lumia, які ви знайдете в нашому списку, отримають Windows 10 Phone - це дуже і дуже обнадіює. Якщо вас не лякає потенційне відсутність в Windows Phone Store якогось конкретного додатка, то Lumia - цілком непоганий вибір. Крім того, Windows Phone 8.1 працює на одному і тому ж "залозі" набагато спритніше Android.
акумулятор
Маленькі і не дуже чіткі екрани дозволяють дешевим смартфонам працювати досить довго, але виробники це знають і намагаються використовувати в них не дуже місткі батареї. Загалом, краще за все оцінити потенційне час автономної роботи свого майбутнього девайса по тесту на кшталт цього . У будь-якому випадку, не дуже сподівайтеся на те, що заряджати його доведеться рідше ніж раз на добу при нормальному режимі використання.
10 кращих бюджетних смартфонів (осінь 2015)
Відмінний "китаєць", який навіть отримав сканер відбитків пальців.
плюси:
- 5-дюймовий FullHD-екран
- ємна батарея
- 16-мегапіксельна камера
- 16 ГБ постійної пам'яті
- 2 ГБ RAM і досить потужний чіпсет
- слот для microSD-карт
мінуси:
- дактилоскопічний сканер працює погано
Єдина модель в цьому списку, що володіє стереодинаміками на передній панелі. В іншому - середнячок.
плюси:
- слот для microSD-карт
- 13-мегапіксельна камера
- привабливий дизайн
мінуси:
- невеликий час автономної роботи
Один з найдешевших Desire - середні характеристики і невеликий екран.
плюси:
- привабливий класичний дизайн
- непоганий час автономної роботи
- слот для microSD-карт
мінуси:
- огидні камери
- один слот для SIM-карт
- екран низького дозволу
Потужна модель від Lenovo зі строгим дизайном і не надто високою ціною.
плюси:
- 2 ГБ RAM і хороший процесор
- 16 ГБ постійної пам'яті
- 5.5-дюймовий FullHD-екран
- 13-мегапіксельна камера
мінуси:
- невеликий час автономної роботи
Найдешевший Lumia-девайс в списку і одночасно найдешевший смартфон з тих, на які ми пропонуємо звернути увагу. Співвідношення ціна / якість - позамежне.
плюси:
- дуже низька вартість
- непоганий час автономної роботи
- два слоти для SIM-карт
- слот для microSD-карт
- відмінний яскравий дизайн (відноситься до всіх Lumia)
мінуси:
- Windows Phone (відноситься ка всім Lumia)
- дуже невеликий екран (може бути і плюсом)
- жахливі камери
Lumia трохи дорожче і потужніше.
плюси:
- слот для microSD-карт
- два слоти для SIM-карт
- непогана батарея
мінуси:
- 5-дюймовий дисплей з нижчою роздільною здатністю
- посередні камери
Ще трохи дорожчий і сучасний Lumia-смартфон.
плюси:
- слот для microSD-карт
- непоганий великий екран
- хороша камера за цю ціну
- ємна батарея
мінуси:
- окремих мінусів у цього мобільника, мабуть, немає
Хороший Windows-фаблет з
плюси:
- слот для microSD-карт
- 13-мегапіксельна камера
- ємна батарея
мінуси:
- екран може виявитися занадто великим
Дешевші Samsung ми б купувати не рекомендували, а ось Galaxy J5 - цілком непоганий.
плюси:
- Android 5.1 Lollipop
- слот для microSD-карт
- хороший екран
- ємний акумулятор
- непогані камери
мінуси:
- інтерфейс Samsung TouchWiz помітно гальмує на слабких пристроях, і J5 - не виняток
Хороший захищений смартфон Sony, знайти в якому щось особливе крім водонепроникного корпусу важко.
плюси:
- захищений від води корпус
- слот для microSD-карт
- ємна батарея
мінуси:
- 1 слот для SIM-карт
- не дуже добрий екран
- слабенькі камери