В попередній статті була описана установка SSD-диски на ноутбук замість DVD -Привід. Зараз настав час розглянути процес установки windows на SSD-диск, який раніше був встановлений в ноутбук з використанням адаптера DVD -HDD для ноутбука.
Для початку необхідно створити завантажувальний носій для установки windows на SSD на ноутбук. Створити завантажувальний флешку можна з використанням програми Rufus. Дана програма може створити завантажувальний флешку як для завантажувача UEFI, так і для завантажувача CSM. Подивитися, який режим завантаження в даний момент використовує Ваш ноутбук, можна в BIOS. Зайти в BIOS ноутбука можна з використанням клавіш F 2 або Del при включенні ноутбука. Часто, в різних моделях ноутбуків різних виробників використовуються свої комбінації клавіш для входу в BIOS на ноутбуці. Дану інформацію можна пошукати на сайті виробника або на просторах інтернету.
Якщо опція Launch CSM включена, то тоді використовується CSM завантажувач. Завантажувач EFI з'явився в останні кілька років. При використанні завантажувача EFI в подальшому в процесі установки на жорсткому диску система створить кілька прихованих розділів на жорсткому диску. Для користувача важлива тільки інформація про те, який використовується завантажувач, щоб правильно його вибрати в Rufus.
Завантажити Rufus для створення завантажувального диска можна з сайту розробника даного програмного забезпечення.
Для того, щоб запустилася установка windows на SSD-диск, необхідно буде в подальшому в розділі Boot Option Priorities вибрати завантажувальний флеш-накопичувач. Процес створення завантажувальної флешки для установки windows на SSD-диск також буде розглянуто в даній статті. Після першого етапу установки і копіювання файлів операційної системи при перезавантаженні ноутбука завантажувальний носій можна витягти і установка windows на SSD-диск піде в звичайному режимі.
Далі необхідно завантажити програму Rufus по першій посиланням пошукової системи і запустити її. Для зручності користувача на сайті є російськомовна програма і її портативна версія, яка не вимагає установки. Вставлений флеш-накопичувач відобразиться в програмі. При виборі відповідного завантажувача і ISO образу при натисканні на кнопку підготовки носія програма автоматично отформатирует накопичувач в обрану файлову систему. Доцільно форматувати накопичувач в файлову систему NTFS, оскільки розмір ISO образу операційної системи в будь-якому випадку більше 2 Гігабайт.
При використанні завантажувача UEFI краще встановлювати windows 8 або windows 10 на SSD-диск. При використанні завантажувача CSM можна встановити як windows 7, так і будь-якої пізнішої версію операційної системи. Отже, після запуску програми Rufus необхідно вибрати носій, вибрати завантажувач, який використовується, вибрати файлову систему, в яку буде відформатований флеш-накопичувач при створенні завантажувального диска. І, природно, вказати програмі ISO образ операційної системи, яка буде використана в процесі установки windows на SSD-диск.
Далі потрібно вибрати пріоритет завантаження пристроїв, першим необхідно вказати створений завантажувальний носій в BIOS ноутбука. Після збереження всіх параметрів почнеться звична для всіх установка windows на SSD-диск.
До речі, при створенні завантажувального носія рекомендується використовувати флешку ємністю від 4 Гігабайт. Даного розміру цілком достатньо, щоб на носії повністю помістився ISO образ операційної системи windows 7 або windows 10 для подальшої установки на SSD-диск.
процес установки windows на SSD -диск абсолютно однаковий, як при установці SSD-диски на ноутбук замість DVD -Привід, так і при установці windows на SSD-диск системного блоку персонального комп'ютера.
У цьому матеріалі ми постаралися докладно описати процес установки w indows на SSD-диск на ноутбуці або персональному комп'ютері. З матеріалу стає ясно, що установка windows 10 на SSD практично нічим не відрізняється від установки w indows 7 і 8 на SSD-диск на ноутбуці.
Пізніше в моєму блозі також буде опублікована стаття, яка описує процес вибору SSD-носія для ноутбука з метою подальшої його установки на ноутбук як виділеного диска для роботи операційної системи windows замість основного DVD-приводу.
Даний матеріал є приватною записом члена спільноти Club.CNews.
Редакція CNews не несе відповідальності за його зміст.