Зараз я буду хвалитися своїм новим ноутіком. Загалом, в силу деяких обставин, мені випала нагода купити новий ноутбук з хорошою знижкою, і одночасно прийшло розуміння, що мій Asus Eee PC 1215P не завжди добре справляється зі своєю роботою. Так у мене з'явився ультрабук Toshiba Portege Z930-DKS.
Ось так виглядає це диво техніки:
Короткі характеристики:
- Двоядерний Core i7 2 ГГц;
- 6 Гб пам'яті DDR3 1600 MHz;
- Жорсткий диск SSD 128 Гб;
- Intel HD Graphics 4000;
- Матовий екран 13.3 "LED TFT, дозвіл 1366х768;
- Веб-камера 1.3 Мп;
- Вага 1.12 Кг, товщина 8.3 мм спереду і 15.9 мм ззаду;
- LAN, VGA, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth, HDMI, USB 3.0 (один з трьох портів);
- Йде з Windows 8 SL 64 на борту;
- Акумулятор тримає до 8-ї години автономної роботи;
- Сканер відбитка пальця, підсвічування клавіатури;
На Яндекс.Маркеті написано, що у ноутіка є 3G, але насправді його немає. Здається, він є тільки в моделях, призначених для продажу в Європі.
Поки гойдалася бубунта, я встиг трохи попрацювати з Windows 8. Деякі громадяни намагалися мене запевнити, що в новій версії вінди з'явилася маса нових і неймовірно корисних можливостей. Однак як на мене, це та ж сімка з переробленої кнопкою «Пуск». Загалом, якщо ви сидите під Windows, не бійтеся переходити на нову версію, там за великим рахунком все як і раніше. Єдине, що кинулося в очі - це дуже швидке завантаження системи, буквально секунд за п'ять. Не знаю, чия це заслуга - ОС, заліза (SSD все-таки) або всього разом. Швидше за все, останнє.
Щоб поставити Ubuntu, довелося трохи поворожити. Спочатку заходимо в BIOS. Для цього потрібно натиснути F12 перед включенням комп'ютера, а потім включити його. Якщо спочатку включити, а потім дуже швидко натиснути F12, нічого не відбудеться. У биосе відключаємо Secure Boot і Intel Turbo Boost, ставимо в Boot Mode значення CSM Mode (тобто, відключаємо богопротивний EUFI). Потім просто ставимо флешку і спокійно встановлюємо систему.
Після установки я ще якийсь час попив бубунту напилком, поставив свій улюблений віконний менеджер i3 , Відключив гостьовий вхід (sudo vim / etc / lightdm /lightdm.conf, allow-guest = false) і тп. Дещо не підчепити, наприклад, сканер отпачатка пальця, кнопка включення / виключення тачпада і Fn-клавіш. Десь в інтернетах напевно є інформація про те, як це полагодити ( наприклад ). Треба буде зайнятися на дозвіллі, там, на кшталт, роботи на кілька хвилин.
У порівнянні з EeePC 1215P про Portege Z930-DKS можна сказати, що він дорожче, набагато швидше, довше працює без підзарядки, менше важить, мало гріється, не залишає слідів від рук на корпусі, має підсвічування клавіатури і екран побільше. На Portege Z930-DKS я включив шифрування домашньої директорії. Працює воно без помітних гальм. Якось спокійніше, коли твої дані нанівець / ноутбуці зашифровані.
А ви вже придумали, який подарунок зробите собі на новий рік?
Доповнення: Повернув в BIOS'е Intel Turbo Boost, начебто система стала працювати трішки швидше. Запрацювали деякі Fn-клавіш, в тому числі для включення / вимикання Wi-Fi. Також налаштував поєднання для регулювання яскравості екрану по цього мануалу . Suspend після поновлення Ubuntu до 13.10 працює нормально, а ось hibernate - погано. Після виходу з hibirnate система не повертається до попереднього стану. А ще якщо відключити Bluetooth, він не включиться до наступного перезавантаження.
Доповнення: Як виявилося, на цьому ноутбуці непогано працює FreeBSD. Детальнішу інформацію дивіться в замітці Використання FreeBSD на робочому столі, версія 2.0 . Також вас може зацікавити стаття Огляд ноутбука Fujitsu Lifebook E733 і історія про те, як я ставив на нього Ubuntu Linux 14.04 LTS
Мітки: Linux , девайси , життя , фото .
А ви вже придумали, який подарунок зробите собі на новий рік?