Powerline-адаптер - корисна штука, яка допоможе провести інтернет через звичайну електропроводку (в межах однієї фази). Зазвичай такий пристрій встановлюється неподалік від роутера, а підключається до ноутбука або комп'ютера через класичний Ethernet провід або ж бездротовим способом - по Wi-Fi (при наявності Wi-Fi в самому адаптері).
Виробників таких штук багато, можна розгубитися при виборі кращого. Ця стаття - якраз про них. У ній подано огляд 4 кращих компаній, які випускають мережеві Powerline-адаптери, розповідається про ключові рисах девайсів і заслуги кожного бренду.
TENDA
«Все для класного конекту» - ось кредо компанії. І треба сказати, що все у фірми виходить дуже добре, адже будь це не так, виробник не потрапив би в рейтинг кращих творців Powerline-адаптерів.
Три привабливі риси:
1. Якість і сучасні розробки фірми оцінює по достоїнству не тільки цей огляд: у TENDA багато нагород. Сама остання - в 2011 році від Ezone - «Вибір редакції». А в 2008 році удостоїлася аж трьох призів: два - від CPU Weekly ( «CPU Recommend» і «Вибір редакції») і один від PC.com - «Recommended Award». Це стало потужною мотивацією для фірми, оскільки вона продовжує випускати і круті маршрутизатори, і адаптери типу Powerline.
Важливо: адаптери підключаються тільки до звичайної розетки, вони не працюють з подовжувачами, мережевими фільтрами і бесперебойніка. Якщо розеток в обріз - встановлювати ще одну не обов'язково. Можна просто купити адаптер з вбудованою PassThrough-розеткою.
2. Можна придбати не просто адаптер, а пристрій 2 в 1 - доповнене Wi-Fi. За допомогою такого винаходу можна створити бездротову точку доступу, яка забезпечить швидке з'єднання. Наприклад, у PW201A-P200-KIT швидкість - 200 Мб / сек. LAN порт теж є. Коштує таке диво техніки недорого, якщо враховувати, що в комплекті 2 пристрої.
3. Випускають варіанти і з двома LANамі (як P200 ), І набори з двома адаптерами по одному порту в кожному (як у P200-KIT ).
Читайте також: ТОП-10 кращих Wi-Fi роутерів
TP-LINK
Цю фірму заснували ще в 1996 році, вона швидко стала популярною і з тих пір не здає позиції. Цей виробник по праву вважається одним з кращих. І хоча він більше відомий своїми роутерами, Powerline-адаптери у нього теж виходять дуже навіть непогані.
Чому увійшов в рейтинг - короткий огляд причин:
- TP-LINK з моменту заснування заслужив безліч нагород. Серед них - Кращий виробник-2016 року; крім того, компанія виграла «золото» від IXBT в 2018 році.
- Адаптери типу Powerline, випущені під цим брендом - це високотехнологічні, зручні прилади, які славляться швидкістю. Деякі моделі додатково оснащені Wi-Fi, що дає можливість поліпшити з'єднання з роутером і прискорити інтернет.
- Майже всі моделі оснащені розетками PassThrough.
Тим, хто ненавидить дроти: ТОП-10 популярних бездротових клавіатур і 3 важливих ради для покупки
Мережа захищена - за це відповідає шифрування типу AES.
- Компанія випускає високошвидкісні комплекти начебто TL-PA4010KIT . Тут 2 адаптера з швидкістю до 500 мегабіт в секунду - приголомшливі показники!
- Більшість варіантів оснащено QoS - опцією, яка дозволяє розподілити трафік: власник має можливість призначити пріоритет: онлайн-ігри, аудіо / відеоконтент, вебсерфінг. Опція дозволить пріоритетним програмам працювати без затримок.
Стане в нагоді: ТОП-4 найкращих виробників роутерів
ASUS
Ще один популярний бренд в цьому огляді, який заслужив право називатися найкращим. Список речей, які виробляє компанія, величезний. це круті ноутбуки і материнки, відмінні роутери, смартфони і, звичайно, Powerline-адаптери.
Цікаво: фірма - майстер у всьому, що стосується комп'ютерної техніки і периферії. Тільки в 2018 році мережеве обладнання цієї марки отримало три нагороди.
Чим хороші адаптери ASUS
Швидкі
Більшість моделей мають пропускною спроможністю в 500 Мб / сек.
широке охоплення
Є варіанти з охопленням до 150 квадратів. Такий запросто можна поставити в офіс.
Багатий вибір варіантів з різною кількістю портів
Можна придбати адаптер з одним LAN, двома або навіть чотирма.
Можна розширити покриття бездротової мережі
Деякі моделі, наприклад, набір з 2 адаптерів PL-N12 Kit , Оснащені Wi-Fi. Досить підключити один з них до роутера, щоб збільшити покриття. Швидкість бездротового з'єднання тут - до 300 Мб / с.
геймерам: ПК або консоль: 7 аргументів на користь кожного з варіантів
D-LINK
Остання в огляді, але далеко не остання в рейтингу кращих тайванська компанія. Її заснували в 1986 році, з тих пір виробник став одним з найпопулярніших в області мережевого обладнання .
Чотири гідності продукції фірми:
1. Powerline-адаптери цієї марки швидкі: швидкість більшості з них варіюється в межах 200-500 мегабіт за секунду.
2. Можна вибирати стільки LAN роз'ємів, скільки хочеться: більшість варіантів оснащується декількома портами, наприклад, у DHP-P338AV їх цілих три. Втім, якщо така кількість ні до чого, можна заощадити і придбати варіант з одним входом.
Цікаво: в червні 2018 року компанія отримала премію COMPUTEX d & i AWARDS 2018. Успіхів D-LINK досяг в області інновацій і дизайну.
3. Можна створювати захищену мережу - використовується AES шифрування.
4. Для комфорту користувача виробник оснащує майже кожен адаптер розеткою.
Лайфхак: Як відновити забутий пароль роутера: 2 дієвих методу
Кожен виробник, який увійшов в цей рейтинг, випускає гідні Powerline-адаптери, які порадують швидкістю з'єднання, якісною збіркою і комфортом у використанні. Якщо потрібен недорогий варіант, можна вибрати будь-який девайс з чотирьох марок з 1-2 входами LAN. Якщо ж потрібно збільшити площу покриття, найкраще придбати модель з вбудованим Wi-Fi. Вони здатні охопити більшу квадратуру, так що підходять не тільки для будинку, але і для офісного використання.