В середньому ціновому сегменті розгортається запекла боротьба за увагу покупця і від різноманітності моделей може піти обертом голова. Сьогодні ми розповімо про ще одному гравці на цьому полі - Huawei P smart +. Виробник робить ставку на цю модель. В огляді ми спробуємо розібратися наскільки цікавим вийшов смартфон.
Моделей в лінійці: 4
Зовнішній вигляд
Якщо до дизайну бюджетника можна не чіплятися, то до представника середнього сегмента вже зовсім інші вимоги. Huawei P smart + в цьому плані не підкачав. Так, в чомусь він схожий на iPhone X, але це скоріше загальний тренд 2018 року.
Як говорилося в першому погляді , Смартфон випускається в двох кольорах - чорному і синьому (у нас на огляді саме такий). Якщо чорний колір класичний, то синій не зовсім звичайний. Він майже як у флагманів компанії - має гарний градієнт на тильній даху, що виглядає стильно. Ховати таку красу в пересічний пластиковий чохол зовсім не хочеться.
Лицьова панель незалежно від кольору чорна і має «чубок», в якій сховалися дві фронтальні камери на 24 і 2 Мп відповідно, розмовний динамік, світлодіод пропущених подій і маса датчиків.
Відступи збоку і знизу екрану комусь можуть здатися великими, але з досвіду використання можна сказати, що краще коли вони є, адже саме вони рятують від помилкових натискань. Бічна рамка виконана з металу. Механічні клавіші знаходяться на звичних і зручних місцях - з цим у апарату все відмінно. Аудіороз'єм розташувався на нижньому торці, поруч з ним порт microUSB і мультимедійний динамік. Чому до сих пір в смартфоні використовується microUSB, я не знаю і не розумію, але так вирішив виробник, значить йому видніше.
Тильну сторону прикриває скло. У синьому кольорі «спинка» не сама мазка. Блок основних камер випирає над площиною, але благо, по периметру він захищений металевою рамкою. Сканер відбитку пальців знаходиться в звичному місці.
По зручності використання істотних претензій немає. Потрібно тільки пам'ятати, що смартфон немаленький і скляний, а значить слизький. Як би не хотілося, але користуватися ним без чохла просто страшно, так як він постійно намагається вислизнути, тому бажано обзавестися бампером. В іншому, в плані зручності використання нарікань немає.
Крім звичного сканера відбитку пальців, яким зараз нікого не здивувати, Huawei P smart + оснащений функцією розпізнавання обличчя. Не впевнений, що розпізнавання особи дійсно безпечно, але принаймні фотографією обдурити його не вийшло.
дисплей
Діагональ IPS екрану складає 6,3 дюйма, а дозвіл - 1080 × 2340 пікселів. З чіткістю зображення проблем немає. Олеофобное покриття є, але якийсь зовсім слабке. Автоматичне регулювання яскравості працює адекватно.
Яскравість змінюється від 1,5 до 348 кд / м². Контрастність 1 до 718. На вулиці в сонячну погоду картинка на дисплеї вицвітає, але не сильно.
При стандартних налаштуваннях кольору на екрані занадто холодні, але справедливості заради є пункт «Режим кольору і температура», в якому можна вибрати режим відображення Звичайний або Яскравий і налаштувати колірну температуру як за допомогою пресетів, так і вручну.
Якщо в налаштуваннях вибрати яскраві кольори, то візуально екран буде настільки яскравим і насиченим, що буде створюватися враження ніби це AMOLED матриця.
Якщо вам не подобається «чубчик», тобто можливість затемнити верхню частину екрану - я сам віддаю перевагу саме таке відображення.
Апаратна платформа і оболонка
Huawei P smart + оснащений процесором HiSilicon Kirin 710. На жаль, на момент тестування смартфон працював під управлінням тестової прошивки, тому поставити багато бенчмарки і протестувати його в повній мірі не вийшло, але при повсякденному використанні девайс працював плавно. З безлічі тестів вдалося запустити лише 3DMark. Продуктивність SoC повинна бути порівнянна з чіпами Qualcomm Snapdragon 636/660.
У майбутніх версіях прошивок очікується поліпшення продуктивності в іграх (GPU Turbo), але навіть на поточній прошивці PUBG на середніх настройках працює плавно.
Об'єм оперативної пам'яті дорівнює 4 ГБ, а для користувача 64 ГБ + «гібридний» слот для карт пам'яті.
Є підтримка LTE на двох SIM-картах і Bluetooth 4.2 c AptX HD, а ось NFC немає. Мультимедійний динамік гучний, але на гучності близькій до максимальної він трохи захлинається.
Працює смартфон під управлінням Android 8.1.0 і оболонки EMUI 8.2.0. Є так званий ІІ ( «штучний інтелект»), але він не такий як у флагмани компанії через те, що в телефоні немає блоку NPU. Тому, розпізнавання зображень буде працювати, але трохи повільніше, ніж на флагманських пристроях компанії.
автономність
Ємність акумулятора становить всього 3340 мА * ч. У повсякденному використанні це означає, що Huawei P smart + живе добу з урахуванням 50-ти хвилин в PUBG і загальним часом активного екрану 5 годині 23 хвилини.
Шкода, але протестувати час роботи в бенчмарке PCMark не вдалося.
камери
Однією з особливостей смартфона є те, що він оснащений аж чотирма камерами - двома основними (16 Мп і 2 Мп) і двома фронтальними (24 Мп і 2 Мп). Обидва модулі підтримують режим ІІ, а також портретний режим.
Налаштувань у камери настільки багато, що перераховувати всі пункти і режими можна годинами. Я не буду заглиблюватися в усі нюанси, але основні - це портретний режим, режим діафрагми, доповнена реальність і режим PRO. До того ж, в звичайному режимі є можливість робити живі фото і задіяти ІІ.
На прикладах знімків видно, що режим ІІ - це щось на зразок більш складного HDR. Фотографії виглядають нереалістичними, як ніби хто загрався фільтрами в фоторедакторі, але можливо комусь це сподобається. В іншому ж фотографії дуже навіть непогані навіть при складному і недостатньому освітленні.
Фронтальна камера не підвела як в портретному режимі, так і в стандартному.
Запис відео можлива в дозволі FullHD з частотою 60 к / с.
На жаль, на тестовому смартфоні є деякі проблеми з фокусуванням під час запису відео, сподіваюся, що в майбутніх оновленнях це виправлять.
конкуренти
Як ми сказали на самому початку, в середньому сегменті розгортається серйозна конкуренція і не буде зайвим згадати інші цікаві моделі:
ASUS ZenFone Max Pro M1 є хорошою альтернативою герою огляду. Він оснащений модулем NFC, працює під управлінням чистого Android 8.1 і багатьох приємно здивує його час автономної роботи. Звичайно ж, не все так гладко. У порівнянні з Huawei P smart + у нього простіше камера, але за все потрібно платити.
Samsung Galaxy A6 + (2018) сподобається в першу чергу шанувальникам марки. На його боці більш практичний металевий корпус і наявність NFC. У плані якості камер апарати порівнянні, а ось по продуктивності P Smart + значно випереджає A6 +.
Xiaomi Mi Max 3 має ще більший екран і габарити, що сподобається не всім. На стороні Xiaomi - ємний акумулятор і практичний корпус, але головним недоліком як Mi Max 3, як і P smart + є відсутність модуля NFC.