- Комплектація
- Дизайн і матеріали Xiaomi Mi A2
- Ергономічність і роз'єми
- Дисплей Xiaomi Mi A2
- оснащення
- Програмне забезпечення
- Камера Xiaomi Mi A2
- Автономність Xiaomi Mi A2
Як і у випадку з парою смартфонів Mi5x / Mi A1, після випуску моделі Mi6x , Компанія Xiaomi представила його версію без оболонки MIUI, згідно з програмою співпраці Android One. І в цьому огляді мова піде саме про те, як «чистий» Android вплинув на досвід використання смартфона.
Моделей в лінійці: 13
Комплектація
Xiaomi Mi A2 поставляється в стандартній, минималистичной упаковці, яка підкреслює приналежність до програми Android One.
Всередині знаходиться кабель Type-C, зарядний пристрій з підтримкою Quick Charge, скріпка для лотка SIM-карти, перехідник з Type-C на mini-jack 3,5 і силіконовий чохол чорного кольору. З синьої, червоної і золотої моделями поставляється прозорий чохол.
Дизайн і матеріали Xiaomi Mi A2
Важко сказати щось нове про зовнішній вигляд Mi A2 після знайомства з Mi6x - адже це ідентичні пристрої. Тому розповідь про дизайн не буде довгим і в чомусь буде перегукуватися з оглядом Mi6x, але з поправкою на те, що з часу знайомства з оригінальної версії смартфона вже пройшов якийсь час.
Це може здатися дивним, але Mi6x / Mi A2 вже не здається стільки «безрамковий», як раніше. Ймовірно, виною тому інші смартфони з більш тонкими рамками, що побували на тестуванні за останній час. Зрозуміло, рамки Xiaomi Mi A2 широкими точно не назвеш, особливо в порівнянні з попереднім поколінням, але є підозра, що вже в наступному році такий дизайн не буде здаватися сучасним.
В іншому, перед нам стильний, тонкий і добре зібраний смартфон. Алюміній з тонкими гранями приємно холодить руку, зручно лягає в неї, але з комплектним чохлом надійніше. При діагоналі дисплея в 6 дюймів, смартфон не виглядає громіздким і таким не є, тут все дуже акуратно.
Ергономічність і роз'єми
Почну з нижньої межі, де розташований порт USB Type-C, мікрофон і динамік. Зліва тільки лоток для двох nano-SIM-карт.
Підтримки карт пам'яті в Xiaomi Mi A2 немає. Зверху розташований інфрачервоний датчик і додатковий мікрофон. Роз'єму для навушників немає і, повторю сказане в огляді Mi6x - я не вважаю цей факт недоліком.
Але мені як і раніше не подобається помітно виступає модуль камери, який змушує смартфон захитався лежачи на рівній поверхні. Частково вирішити цю проблему може чохол.
У руці смартфон лежить дуже приємно завдяки невеликій товщині і округленим гранях. Їм цілком можна користуватися однією рукою, але дотягуватися до шторки повідомлень вже не так комфортно. Вага смартфона в 168 грам можна назвати оптимальним для таких габаритів.
Дисплей Xiaomi Mi A2
У випадку з екраном ми маємо справу з такою ж матрицею, як в Mi6x, але з одним нюансом. Але спочатку пройдемося характеристикам дисплея Xiaomi Mi A2: матриця IPS з діагоналлю 5,99 дюйма, дозвіл 2160х1080 точок. За вимірами ми отримали майже ті ж цифри, що і у випадку з Mi6x. Мінімальний рівень яскравості склав 1 кд / м2, а максимальний: 380 кд / м2. Контрастність на хорошому рівні, але трохи нижче, ніж у Mi6X: 1: 1005.
В цьому і полягає різниця між цими двома смартфонами. Справа в тому, що завдяки програмним можливостям оболонки MIUI ви можете зробити картинку контрастніше, тепліше або холодніше. У Xiaomi Mi A2 таких функцій немає. За підсумком ми маємо справу з якісною, але дуже нейтральною картинкою і дисплею явно не вистачає яскравості. Але при порівнянні з Mi A1 - це крок вперед.
оснащення
Тут також нічого нового: всередині восьміядерний Qualcomm Snapdragon 660 з максимальною частотою 2,2 ГГц і графічний прискорювач Adreno 512. Тестовий смартфон був оснащений 4 ГБ оперативної пам'яті, на вибір є також 6 ГБ. Варіантів з постійною пам'яттю три: 32, 64 і 128 ГБ. Можливості розширити пам'ять немає, так що підбирайте потрібний обсяг при покупці уважно. За швидкістю роботи у мене не виникло жодних претензій, все плавно і швидко. Втім, це було помітно ще й на Mi6x. Відчутної різниці в продуктивності між Mi6x і Mi A2 немає.
У порівнянні ж з Mi A1 відмінності в швидкості роботи помітні неозброєним поглядом, навіть в звичайних задачах. Це стосується і ігор, в яких 660-й і Adreno 512 показують себе краще. Але, на жаль, без троттлінга в важких завданнях не обходиться.
В іншому, оснащення смартфона майже стандартне: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, а також інфрачервоний порт. NFC, на жаль, так і не з'явився. З якістю зв'язку за час використання проблем не було, так само як і з передачею мого голосу і мови співрозмовників. У основного динаміка є запас гучності, але його якість закінчується на середньому рівні.
Програмне забезпечення
Ось ми і підійшли до особливості, яка відрізняє Mi6x від Mi A2. Наш смартфон працює під управлінням Android 8.1 без будь-яких додаткових оболонок. Незважаючи на те, що «з коробки» в смартфоні є весь необхідний софт, після MIUI відчувається нестача приємних дрібниць в інтерфейсі.
Наприклад, жестів управління - дуже зручне рішення, докладніше про них я розповідав в огляді Mi6x, а в Xiaomi Mi A2 цього немає, тільки наекранной кнопки, які витрачають місце на дисплеї. До цього списку також можна віднести і вимикання за розкладом, і відсутність налаштувань дисплея, і багато іншого. Але, на те це і Android One - «чистий» Android зі своїми плюсами і недоліками
Камера Xiaomi Mi A2
У можливостях камери смартфона змін немає. В якості основної використовуються два модулі: IMX376 (20 Мп, f / 1.75) і IMX486 (12 Мп, f / 1.75). Інтерфейс камери не змінився в порівнянні з Mi6x, але функціональність сама базова: стандартний режим, портретний режим і зйомка відео. Але є Timelapse і уповільнена зйомка.
Якість зйомки суб'єктивно стало краще, особливо з підсвічуванням. При погіршенні освітлення спостерігається помітна втрата деталізації, але для цього цінового сегмента це допустимо.
Як селф-камери встановлено 20-мегапіксельний сенсор, він також підтримує портретний режим, правда, без нього знімки виходять на мій погляд краще.
З прикладами відео ви можете ознайомитися нижче.
Відео 4К:
Відео 1080
Автономність Xiaomi Mi A2
Незважаючи на такий самий акумулятор ємністю 3000 мАг, Mi A2 продемонстрував навіть меншу автономність, ніж Mi6x, не тільки в бенчмарках, але і в реальному використанні. Якщо його брат на MIUI майже завжди гарантовано жив 1,5 дня, то Mi A2 кожен день залишав приблизно 20% під вечір. Навіть в тесті PCMark смартфон прожив на півгодини менше.
З іншого боку, ситуацію трохи виправляє швидка зарядка і відповідний зарядний пристрій в комплекті, завдяки якому MI A2 повністю заряджається приблизно за 1 годину 15 хвилин.