якщо статистика Jon Peddie Research говорила переважно про успіхи AMD в сегменті настільних гібридних процесорів, то фахівці Mercury Research склали іншу картину другого кварталу. Вони розділили статистику на три групи: графічні рішення в цілому, дискретна настільна графіка і дискретна мобільна графіка. Про збільшення частки Intel на ринку графічних рішень сперечатися не доводиться - процесорний гігант тепер контролює 70,1% ринку. NVIDIA претендує лише на 15,7% ринку графіки в цілому, причому показники в порівнянні з 2014 роком навіть дещо знизилися. Нарешті, AMD стиснулася до 14%, хоча ще рік тому компанія займала 18% ринку.
Ринок графічних рішень для персональних комп'ютерів у другому кварталі знизився на 8% в порівнянні з попереднім кварталом, і відразу на 21% в порівнянні з другим кварталом минулого року. Попит на недорогу дискретну графіку знижується, зате любителі ігор ставлять рекорди по середній ціні купується відеокарти. У цій ситуації NVIDIA, як уже зазначалося в квартальному звіті компанії, збільшила обсяги продажів дискретних графічних рішень в річному вираженні. Більше трьох чвертей ринку дискретної графіки в настільному сегменті контролює NVIDIA. При цьому середня кількість графічних процесорів в перерахунку на один ПК скорочується в порівнянні з минулими періодами.
Чим може похвалитися AMD? Ринок дискретною мобільною графіки дозволяє їй посилювати свій вплив, причому цю тенденцію вже можна назвати довгостроковій. На даний момент компанії належать 34,6% ринку дискретної мобільного графіки. Проте, загальна тенденція така, що все менша кількість ноутбуків використовує дискретні графічні рішення, задовольняючись інтегрованою графікою. Можливо, AMD в даній ситуації допомагає зростання попиту на ігрові ноутбуки, які без дискретних графічних рішень обходитися не можуть. Telegram-канал @overclockers_news - це зручний спосіб стежити за новими матеріалами на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.
Чим може похвалитися AMD?