«Захищені» ноутбуки - нечасті гості в нашій редакції, тому подібні рішення завжди викликають великий інтерес. Герой сьогоднішнього огляду CF-74 - це нова модель в серії Toughbook, представники якої помітно виділяються на тлі звичайних лептопів. Однак цього разу компанія Panasonic, судячи з усього, брала приклад з виробників популярних останнім часом «паркетних позашляховиків», і черговий Toughbook вийшов відповідним.
процесор
Intel Core Duo T2400 (1,83 GHz)
Оперативна пам'ять 512 MB
Чіпсет Intel 945GM
Екран 13,3 "XGA (1024 × 768)
Яскравість екрану, max / min
130-15 кд / м & sup2;
Жорсткий диск 80 GB
Оптичний привід DVD ± RW
Пристрій управління тачпад
зовнішні роз'єми
USB 2.0 (2), ExpressCard, D-sub, RJ-45, RJ-11, S / PDIF-out
Мережеві можливості
1 GB LAN, модем 56K, Wi-Fi
Кард-рідер SD
батарея
літій-іонна, 7800 мА • год (11,1 В)
Час роботи від батарей, режими читання / повного завантаження 7,4 / 2,43 ч
Маса 2,6 кг (з батареєю)
Габарити (Ш × Г × В)
300 × 258 × 60 мм
Орієнтовна ціна $ 4400
Гарантія 36 міс
надано:
BigIT, тел. (044)248-6604
Міцний корпус; зручна ручка для перенесення; великий час автономної роботи
Дисплей міг би бути краще; традиційно висока ціна
З огляду на вартість, програє CF-73 по масогабаритні характеристики, але для тих, хто шукає подібний ноутбук на новій платформі, непоганий вибір
Наші читачі вже звикли до того, що під брендом Toughbook представлена серія ноутбуків для використання як мінімум поза приміщенням. До таких продуктів пред'являються підвищені вимоги по захисту апаратної частини, і раніше побували у нас моделі CF-28 і CF-18 (itc.ua/9953 і itc.ua/17994) повністю підходили під визначення «всепогодного» пристрою. Однак, як показала практика, подібна надзахищені потрібна далеко не всім - багато хто хотів би мати просто стильну річ, трохи більше міцну, ніж зазвичай, але необхідності в повноцінному захисту при цьому не відчувають. Правда, в нашій країні цільову аудиторію для даного ноутбука окреслити досить непросто - як правило, подібну техніку у нас рідко купують для використання за прямим призначенням. Втім, почекаємо поки з висновками і ближче познайомимося з самим пристроєм.
Як то кажуть, зовнішність нерідко визначає зміст, і CF-74 цього повністю відповідає - корпус з досить агресивним дизайном виконаний з магнієвого сплаву і міцного пластику, а інтерфейсні роз'єми закриті прогумованими заглушками. Трохи здивувала відкрита конструкція оптичного накопичувача - він ніяк не захищений, так що упускати ноутбук в воду, на відміну від CF-28/18, все ж не варто. Падіння ноутбука на підлогу теж не пройде без наслідків - у нього немає прогумованих накладок на кутах, і хоча удар об бетонну підлогу або асфальт може і не позначитися на компонентах пристрою, але зовнішній вигляд напевно постраждає. Треба визнати, що заявлені виробником параметри, наприклад можливість безболісного падіння з висоти до 10 см у включеному стані і до 30 - у вимкненому, досить далекі від показників по-справжньому «позашляхових» ноутбуків - так, вищевказані CF-28 і CF-18 Не постраждають, якщо їх упустити з висоти 1 м. Ергономіка середня - в офісних умовах користуватися портами, закритими заглушками, не дуже зручно, так що варто подумати про придбання док-станції.
Трохи здивував і вибір дисплея - це 13-дюймова XGA-матриця (1024 × 768) з нетиповими для даного класу характеристиками - невисока максимальна яскравість, малі вертикальні кути огляду і посередня передача кольору. Можливо, частково це пояснюється наявністю чутливого до натиснення покриття, проте не зовсім зрозуміло, з якою метою воно тут, адже CF-74 - НЕ трансформер, як CF-18, і особливої необхідності в такій функціональності просто немає.
До пристроїв введення особливих претензій немає - клавіатура повнорозмірна і захищена від попадання вологи, так що під легким мрячить дощиком якийсь час протриматися можна. А ось тачпад не дуже великий, і його може не вистачити для нормального переміщення курсору по всьому екрану.
Оснащення цілком в дусі часу: Intel Core Duo T2400, ОЗУ 512 MB, жорсткий диск 180 GB - досить для робочого інструмента. Хороша і автономність - 7 год в режимі читання і 2 ч 43 хв - при максимальному завантаженні, що свідчить про по-справжньому грамотній настройці системи енергозбереження ноутбука, давненько ми не бачили таких показників.
У підсумку маємо досить неоднозначний продукт - з одного боку, ноутбук явно позиціонується як «захищений», але з іншого, рівень захисту не допускає надто вже вільного поводження з пристроєм, хоча для заможних любителів активного відпочинку, які не бажають розлучатися з ПК при виїздах на природу, його вистачить.