В цьому році ASUS привіз на виставку IFA 2018 не тільки оновлення лінійки ZenBook , Але і нові моделі Flip, які вміють трансформуватися з ноутбука в планшет. Всього було показано дві моделі ZenBook Flip 13 і ZenBook Flip 15, давайте детальніше подивимося, що вони вміють і чим відрізняються.
ZenBook Flip 13
Як і у випадку з новим ZenBook 13, в ZenBook Flip 13 в першу чергу помічаєш невеликі розміри корпусу, які менше, ніж у більшості 12-дюймових моделей і складають 305x196x16,9 мм. Для ноутбука з діагоналлю 13 дюймів це дуже хороший результат, який досягається за рахунок зменшення рамок екрану. При цьому в ASUS зробили їх тонше з усіх чотирьох сторін.
Але якщо абстрагуватися від розмірів, то сам по собі дизайн ZenBook Flip 13 нічим новим не виділяється, в ньому легко впізнається приналежність до лінійки ZenBook, і не тільки за рахунок фірмової кришки з концентричними колами. Втім як для моделі Flip це і є нововведення, так як в минулому ці ноутбуки зовні відрізнялися від флагманської серії. Тепер же ASUS по суті пропонує ZenBook 13 в класичному форм-факторі, а схожий ZenBook Flip 13 в форматі ноутбука-трансформера, здатного перетворюватися в планшет.
Шарнір ZenBook Flip 13 дозволяє дисплею розкриватися на 360 градусів. При цьому він надійно фіксує екран в будь-якому положенні, і немає відчуття, що з часом механізм розхитається. Втім, це зможе показати тільки час, в ASUS ж запевняють, що вони протестували надійність шарніра через 20 000 циклів розкриття і закриття кришки.
Корпус ZenBook Flip 13 зроблений з анодованого алюмінію, тому його поверхня шорстка, але трохи мазка. Вага моделі складає 1,3 кг, що трохи дисонує з її розмірами, адже здається, що такий компактний ноутбук повинен важити менше кілограма. Але вага ZenBook Flip 13 додає дисплейний блок, прикритий захисним склом.
У всіх версіях ноутбука використовується 13,3-дюймовий сенсорний IPS-екран з роздільною здатністю Full HD, прикритий захисним склом, тому у нього завжди глянсове покриття. Так що вибору дозволу або самого дисплея в цій моделі немає.
Але ось що ASUS дозволяє вибрати для ZenBook Flip 13, так це платформу. Ноутбук може поставлятися з 4-ядерними процесорами Intel 8-го покоління (Whiskey Lake) Core i7-8565U або i5-8265U, 8 або 16 ГБ оперативної пам'яті LPDDR3 2133 МГц, а також PCIe або SATA3 накопичувачами на 256 або 512 ГБ. Вибору графіки, на жаль, немає, у всіх версіях це вбудоване рішення Intel UHD Graphics 620. Інші стандартні опції при цьому включають двохдіапазонний Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 і інфрачервону камеру з підтримкою Windows Hello для логіна в систему.
Також цікаво, що в ZenBook Flip 13 може бути встановлена не одна, а дві камери, причому друга знаходиться поруч із клавіатурою. Це зроблено для того, щоб в режимі планшета користувач міг використовувати додаток доповненої реальності Mixed-Reality Viewer, доступне для Windows 10. Наскільки популярною буде ця опція сказати складно, але вона дивним чином впливає на кількість портів в моделі.
Наприклад, якщо в модифікації ZenBook Flip 13 немає цієї самої другої камери, то ноутбук пропонує такий набір портів: два USB Type-C (USB 3.1 Gen 1, без Thunderbolt), USB 2.0, стандартний HDMI, 3,5 мм роз'єм для навушників і гніздо для зарядного пристрою.
А ось у версії з додатковою камерою є тільки два порти USB Type-C (USB 3.1 Gen 1, без Thunderbolt), роз'єм для зарядного пристрою і ще один для навушників. В цілому, можливостей підключення в ZenBook Flip 13 хоча і вистачає, але для USB Type-C, особливо у версії без HDMI, так і проситься підтримка Thunderbolt з можливістю підключення монітора.
Клавіатура в ZenBook Flip 13 стандартна для моделей ZenBook останніх поколінь, з роздільними клавішами, які натискаються з ходом 1,2 мм. В цілому, клавіатура така ж, як на ZenBook S , Який побував у нас на тесті влітку.
Але ось тачпад в ZenBook Flip 13 повністю новий, компанія використовувала сенсорну панель Synaptics Windows Precision Touchpad, прикриту склом. При цьому, як і в ZenBook 13, на тачпаде натисненням однієї кнопки відображається цифровий блок клавіатур. Працювати з ним напрочуд комфортно, так як сама сенсорна панель не перестає бути активною, але щоб натиснути на одну з цифр, необхідно робити це з трохи більшим зусиллям.
Навіть приблизну автономність ZenBook Flip 13 в ASUS не розкривають, але з огляду на такий же акумулятор на 50 Вт-ч, як в ZenBook 13, можна припустити, що вона повинна бути на одному рівні, тобто близько 14 годин. По крайней мере, так обіцяють в ASUS. Заряджається ноутбук через пропріетарний роз'єм і зарядний блок на 65 Вт.
ZenBook Flip 15
Старша модель в лінійці Flip також оснащується екраном з тонкими рамками. В ASUS заявляють, що він займає 90% поверхні дисплейного блоку. Тому і розміри у неї поменше, ніж у стандартних 15,6-дюймових ноутбуків і складають 357x226x20,9 мм. Вага при цьому рекордів не ставить - 1,9 кг.
У плані дизайну ZenBook Flip 15 можна було б назвати збільшеною копією молодшої моделі, але це не зовсім так, хоча в цілому і форма корпусу і матеріали тут однакові. Відмінності криються в невеликих деталях, а саме в матовою кришці дисплея без фірмових концентричних кіл і шліфованої поверхні області навколо клавіатури.
В ASUS явно хотіли підкреслити утилітарність моделі і її позиціонування в першу чергу як робочого інструменту. Але як би там не було, в дизайні ZenBook Flip 15 хоча і немає надмірностей, проте виглядає він сучасно, хвала тонким рамкам навколо екрану!
Ось що стосується останнього, то на відміну від молодшої версії, ноутбук буде поставлятися з сенсорним IPS дисплеєм, але в залежності від модифікації його дозвіл може бути Full HD або 4K. В ASUS при цьому обіцяють, що матриця буде забезпечувати 100% охоплення колірного простору sRGB і кут огляду 178 градусів.
Вибір процесорів в старшій моделі буде таким же, як ZenBook Flip 13: Core i7-8565U або i5-8265U. Проте, обсяг оперативної пам'яті в усіх версіях однаковий - 16 ГБ DDR4 2400 МГц. І, судячи з усього, вона буде розпаяна на платі. Тут так і проситься опція у вигляді 32 ГБ «оперативки», але її в ASUS поки не передбачили. Зате вибір накопичувачів буде більше, в залежності від версії ноутбук зможе оснащуватися SSD PCIe на 512 ГБ або SATA3 на 256/512 ГБ, а також на додаток до них жорстким диском на 2 ТБ (5400 об / м). При цьому відеокарта в ZenBook Flip 15 дискретна GeForce GTX 1050 Max-Q з 2 ГБ пам'яті GDDR5. З бездротових модулів в ноутбуці є Wi-Fi 802.11ac і Bluetooth 5.0. Крім цього, над екраном розташована інфрачервона камера з підтримкою Windows Hello, за допомогою якої можна розблокувати ноутбук через систему розпізнавання особи.
При цьому в ZenBook Flip 15 також є друга камера поруч із клавіатурою для програми Mixed-Reality Viewer, але вона, на щастя, не впливає на вибір портів.
Останні включають один USB Type-C (3.1 Gen 1), один USB 3.0, один USB 2.0, HDMI, слот для карт формату SD і 3,5 мм роз'єм для навушників. У старшої моделі особливо хотілося бачити USB Type-C з Thunderbolt, але і тут компанія вирішила його не використовувати.
Клавіатура в ZenBook Flip 15 острівного типу з більш відчутним ходом, ніж у молодшої моделі, але з окремим цифровим блоком. Тому в тачпаде його немає. Але сама по собі сенсорна панель тут така ж: Synaptics Windows Precision Touchpad, прикрита склом.
Залежно від версії, в ноутбуці може використовуватися 4-осередкова батарея на 57 Вт-ч, або 6-осередкова на 86 Вт-ч, так автономність буде відрізнятися на користь останньої. Заряджається ZenBook Flip 15 від блоку живлення на 120 Вт.