Наша редакція уважно стежить за Windows 8 ще з часів перших публічних «бет». Ми спробували «вісімку» і на 27-дюймовому сенсорному моноблоці, і 10-дюймових Intel - планшетах. Єдине, до чого не доходили руки до недавнього часу, так це ARM - версія Windows 8 - Windows RT. Візуально ця версія «вісімки» нічим не відрізняється від «настільною». А головна відмінність - несумісність зі звичайними Windows - програмами. Втім, так чи це критично, якщо в екосистемі Microsoft з'явився свій Store з гарантовано сумісними програмами?
Замість меню «Пуск» в новій Windows - екран Start з «живими» плитками додатків. Не всім подобається це рішення на настільному ПК, але для планшетів воно підходить ідеально
Відгуки про WindowsRT і планшетів на її основі в своїй більшості важко назвати позитивними. Мовляв, ні з чим не сумісна іграшка з мізерною кількістю доступних програм (по крайней мере, для України). Але багато або мало - поняття відносні і суто суб'єктивні. Щоб остаточно розставити всі крапки над «i», ми вирішили якийсь час повністю перейти на WindowsRT і зрозуміти, вистачає чи ні цієї системи для продуктивної роботи і різноманітного дозвілля. У цьому нам допоможе планшет ASUS VivoTab RT TF 600 T з WindowsRT, люб'язно наданий представництвом компанії Asus в Україні.
Відмінне «залізо»
ASUS VivoTab RT TF 600 T з Windows RT - класичний 10-дюймовий планшет. Дуже схожий на своїх Android - братів - планшетів-трансформерів. Екран, хоч і глянсовий, але зате на матриці S - IPS і з дозволом 1366 x 768 точок. Втім, якісний дисплей в пристроях Asus вже давно став доброю традицією. Під капотом планшета - чотирьохядерний процесор NVIDIA Tegra3 частотою 1,3 ГГц і 2 ГБ оперативної пам'яті. У нас в руках побувала молодша модель з вбудованим накопичувачем на 32 ГБ, з них після установки системи доступна приблизно половина.
Мінімалістичний корпус планшета виглядає дуже красиво, і про нього варто розповісти трохи докладніше. На нижній межі є пропріетарний роз'єм для підключення зарядки і data - кабелю. Він же використовується для підключення зовнішньої клавіатури. До слова, через спеціальний перехідник (йде в комплекті) до планшета можна підключати USB - пристрої (наприклад, зовнішній жорсткий диск або миша). На лівій грані знаходяться засувка-слайдер для відключення клавіатури, роз'єм для micro SD і micro - HDMI. На правій грані - роз'єм для навушників і гойдалка регулювання гучності. Зверху - кнопка включення і виключення, а також отвір для hard - reset.
Якість збірки планшета як завжди на висоті. Єдина претензія - тугий і незручний роз'єм. Так, в роз'ємі передбачений ключ для правильного підключення, але навіть з ним не завжди зрозуміло, як правильно встромляти харчування або перехідник на USB.
На лицьовій поверхні планшета - всього одна кнопка, що відповідає за виклик головного меню (він же екран Start) Windows 8. Хочете більше клавіш - купіть додаткову клавіатуру ASUS VivoTab RT MobileDock. За розмірами воно нагадує нетбучних, що не сильно сподобається власникам великих рук. Зате на ній знайшлося місце для досить великого сенсорного тачпада. Також є один роз'єм USB і 36-піновий роз'єм для підключення зарядки. У клавіатуру вмонтовано додаткова батарея, яка збільшує час роботи планшета з 9 до 16 годин (за заявами виробника). Вага планшета з підключеною клавіатурою зростає трохи більше ніж на півкіло (сумарно зв'язка важить трохи більше кілограма).
перші враження
Отже, планшет у нас в руках. Він повністю заряджений і, здавалося б, готовий до роботи, але ... нам ще належить побудувати систему. За суб'єктивними відчуттями, це займає близько 15 хвилин (тобто не так щоб багато, але і далеко не відразу). В ході налаштування користувачеві потрібно відповісти всього на кілька запитань: вказати країну, мову інтерфейсу (з зрозумілих мені є поки тільки англійську), часовий пояс і задати колірну гамму оформлення. В процесі бажано підключитися до бездротового Інтернету. У кого ще вдома або в офісі немає Wi - Fi?
Примітно, що вказавши в налаштуваннях один раз Ukraine, в ряді програм (наприклад, в погоді або новинах) цей вибір мені неодноразово доводилося підтверджувати. Природно, установки в окремих програмах можуть відрізнятися від налаштувань системи, але чому б не спростити користувачеві життя, припустивши, що, швидше за все, вони таки збігаються?
Для першої настройки системи вам не обов'язково вказувати свій Windows ID (це можна зробити пізніше), але, в будь-якому випадку, без нього не обійтися. Як і в Apple iOS / Mac OS X або Google Android, дуже багато сервісів в системі зав'язані на цей обліковий запис: вона служить вашої локальної обліковим записом на пристрої, через неї відбуваються завантаження в магазині додатків і т. П.
Відповівши на питання, можете за старою доброю традицією йти заварювати чай. «Віндовс» знадобиться деякий час для налаштування системи. Після цього можна приступати до роботи.
Привіт з Windows XP! Не зовсім зрозуміло, навіщо користувачеві планшета можуть знадобитися програми родом з минулого - Command Prompt або Windows PowerShell, але вони тут є
Крім стандартних програм Windows 8 (серед них - такі чудові, як Command Prompt або Windows PowerShell), є чимало іншого встановленого ПЗ. Найцінніше - домашня версія Microsoft Office 2013 (Word, Excel, PowerPoint і OneNote). Поки що це Preview Edition. Але при кожному запуску офісних програм розробники божаться, що ще трохи, і я зможу завантажити повноцінну версію, причому для користувачів планшета на Windows RT - абсолютно безкоштовно.
Так виглядає Word 2013, коли ви працюєте з підключеної зовнішньої клавіатурою (зверху) і коли ви використовуєте екранну клавіатуру Windows RT
Офісні терки
Інтерфейс Microsoft Office 2013 ніяк не адаптований під «плитковий» стиль. Тобто запускається і працює в режимі старого доброго Робочого столу. Кілька разів під час старту Microsoft Word у нас зависав. Спишемо це на недопрацювання Предфінальний версії. Як і те, що поява тексту на екрані відбувається плавно і неквапом і явно не встигає за темпом набору тексту.
До слова, якщо ви хочете писати текст не тільки латиницею, вам доведеться вручну додати інші розкладки клавіатури. А зробити це виявилося дуже непросто. На відміну від всіх без винятку мобільних операційних систем, де нова розкладка додається прямо з налаштувань клавіатури, ці самі настройки в Windows RT ще належить пошукати. У стандартних «планшетних» налаштуваннях клавіатури немає. Потрібно викликати стару добру Панель управління, шукати там Clock, Language and Region.
Втім, так чи це критично, якщо в екосистемі Microsoft з'явився свій Store з гарантовано сумісними програмами?
У кого ще вдома або в офісі немає Wi - Fi?
Природно, установки в окремих програмах можуть відрізнятися від налаштувань системи, але чому б не спростити користувачеві життя, припустивши, що, швидше за все, вони таки збігаються?