Ноутбук для багатьох людей краще стаціонарного комп'ютера. Звичайно, адже комп'ютер не візьмеш з собою на дачу, в кафе, в інститут. А сучасні ноутбуки мають все необхідне для повноцінної роботи і відпочинку.
Ми з вами спробуємо вибрати ноутбук в ціновому діапазоні від 20 000 до 25 000 рублів. Чому саме в цьому діапазоні? По-перше, тому що брати ноутбук дешевше не варто. Все-таки це річ, яка купується не на один рік, а тому вона повинна бути гарною за всіма параметрами. По-друге, купувати більш дорогі ноутбуки, на мій погляд, немає сенсу. Вартість буде вище в основному через дизайн, а це, не головне в ноутбуці. По-третє, в даному діапазоні цін знаходяться ноутбуки, максимально поєднують в собі продуктивність і якість. Отже, давайте розберемося, на що треба звернути увагу, вибираючи ноутбук і які моделі заслуговують того, щоб їх купили.
Основні параметри ноутбука
До основних параметрів ми віднесемо: оперативну пам'ять, обсяг жорсткого диска, тип процесора, оптичний привід, Wi-Fi, Bluetooth. Ми рекомендуємо вам вибирати ноутбуки з процесорами Core 2 Duo і Pentium Dual-Core, так як вони зарекомендували себе з кращого боку. Це потужні процесори, а значить, ваш ноутбук не буде «гальмувати» при роботі. Об'єм жорсткого диска в даній ціновій категорії варіюється від 160 Гб до 320 Гб. Краще взяти ноутбук з великим об'ємом жорсткого диска. Хоча якщо ви оберете невеликий обсяг, а потім зрозумієте, що вам потрібно більше, можна замінити жорсткий диск. Оперативна пам'ять знаходиться в діапазоні від 2048 до 4096 Мб. Тут теж діє принцип - чим більше, тим краще. Однак слід зазначити, що оптимальний обсяг оперативної пам'яті - 3072 Мб. Чому? Тому що популярні операційні системи, наприклад, Windows XP 32 біт, не бачать обсяг оперативної пам'яті більше 3072 Мб. Напрошується питання - навіщо переплачувати?
Оптичний привід DVD або DVD-RW. Більшість ноутбуків мають привід DVD-RW, що в принципі зручно. Wi-Fi і Bluetooth повинні бути! І це не обговорюється. Можливо, зараз вам здається, що це не потрібно. Але коли ви прийдете з ноутбуків в кафе, де є безкоштовний інтернет, гріх не скористатися ним.
Розширені можливості пошуку ноутбука
Розширені можливості пошуку: вага, розмір екрану, WiMAX, тип графічного контролера. Вага та розмір екрану - два взаємозалежних параметри. Чим більше розмір екрана, тим більше буде вага ноутбука. Наприклад, ноутбук з розміром екрану 13,3 дюйма в середньому важить від 1,6 до 1,9 кг. А ноутбук з розміром екрану 15,4-15,6 дюймів важить вже від 2,4 до 2,9 кг.
WiMAX в даній ціновій категорії пропонують всього 7 ноутбуків: Asus K40IJ, Lenovo THINKPAD SL400, Lenovo G550, Lenovo THINKPAD SL500, ACER Aspire Timeline 3810T-733G25i, Asus K50IJ і eMachines E725-423G25Mi. Якщо WiMAX для вас принциповим, то варто звернути увагу на ці моделі або вибирати ноутбук в більш високої цінової категорії.
Графічний контролер - це відеокарта. Він може бути двох видів: дискретний і вбудований. Дискретний на відміну від інтегрованого має власну пам'ять і досить просунутий відеочіп. Завдяки цьому, по-перше, в іграх і додатках, які використовують закладені в графічний контролер функції, знижується навантаження з центрального процесора. По-друге, забезпечується швидкість і якість зображення, що виводиться.
Наш вибір
Врахувавши всі перераховані вище параметри, ми зупинили свій вибір на наступних моделях:
1. Samsung R520 - середня ціна 21 000 рублів.
2. Toshiba SATELLITE A300-24X - середня ціна 22 000 рублів.
3. Asus K50IN - середня ціна 23 000 рублів.
4. Lenovo THINKPAD R500 - середня ціна 24 000 рублей.
5. HP ProBook 4510s - середня ціна 25 000 рублів.
Де купити ноутбук
Купити ноутбук можна в спеціалізованих комп'ютерних магазинах і гіпермаркетах електроніки: М відео , Білий вітер , медіа Маркт , комп'ютерний світ , Мікроби, Кей , Рик Компьютерс, Юлмарт і Цифри.
Перш ніж їхати за ноутбуком, рекомендуємо вам подивитися в інтернеті їх вартість, тому що ціни на однакові ноутбуки в магазинах можуть відрізнятися на кілька тисяч рублів.
Автор: Ельвіра Чуешкова
Джерело: MagazinySPb.su
Чому?
Напрошується питання - навіщо переплачувати?