Ваша корзина

В корзине нет товаров
Вход с паролем Регистрация
Каталог
Партнерские сайты
Сервис
 • Поставщики
 • Доставка
 • Гарантия
 • О магазине
Статьи

Web и интернет

Интересные статьи

Статьи из мира интернета

Где купить унитазы в Алматы
Туалетная комната одна из важнейших комнат в доме или квартире и уж без чего не может существовать туалетная комната так это унитаз. Широкий выбор унитазов заставляет задуматься какой именно унитаз необходим:

Потолочная люстра в гостиную
Решили сделать ремонт, долго не могли определиться с освещением. Дизайн выполнен в классическом стиле, люстру нужно было подобрать так, чтобы она соответствовала общему стилю. Остановились на этом предложении

Игры в слот
Задаетесь вопросом как убить время в интернете, чтобы было интересно? Надоели умные книжки и телевизор, а непогода мешает пешим прогулкам? Ну, раз уж вы все равно вынуждены сидеть в четырех стенах, почему

Последние статьи
Где заказывать ремонт ноутбука: пара советов для пользователей

Юридическое сопровождение сделок с недвижимостью юридических лиц

Бесшовные натяжные потолки – прекрасное решение для любого помещения

Мини атс panasonic
Видеокамеры для всех

 

 

Широкий выбор:

видеокамеры и аксессуары

Телевизоры LCD

Рекомендуем:  

   Каталог телевизоров LCD

по доступным ценам 

Рейтинг
Сейчас на сайте
На данный момент
в магазине находится:

1 посетитель(ей)

Трансформатор для галогенних ламп. Вибір трансформатора для галогенних ламп.

 1. Як розрахувати потужність трансформатора для галогенних ламп

Галогенні лампи, що працюють від напруги 12В, мають істотно більш високими експлуатаційними характеристиками, але в той же час мають потребу в спеціальних адаптерах харчування - трансформаторах.

Трансформатори для галогенних ламп бувають обмотувальними і електронними (старого і нового зразка відповідно). Принцип роботи перших грунтується на наявності двох обмоток з мідного дроту, що пов'язуються між собою впливом магнітного поля.

Електронні трансформатори здійснюють перетворення електроенергії за допомогою ряду спеціальних електронних компонентів.

При виборі необхідного типу (обмоточного або електромагнітного) адаптера харчування слід враховувати те, що при однакових параметрах пристрою електронного типу відрізняються рядом істотних переваг:

 • - вони легкі й компактні;
 • - краще захищені від коротких замикань;
 • - володіють низьким рівнем шумів;
 • - стабільні при роботі в умовах відсутності навантаження (режим холостого ходу);
 • - мають вбудований захист від перевищень температури і перевантажень, а також характеризуються м'яким рівнем запуску, що збільшує термін служби підключених світильників.

Крім того, за рахунок незначного нагрівання корпусу електронні трансформатори можуть широко використовуватися як в меблевій підвісці, так і в підвісних стелях.

Трансформатор для галогенних ламп потрібно вибирати з урахуванням цілого ряду факторів. Перш за все, слід пам'ятати, що знижують трансформатори характеризуються двома найважливішими параметрами:

 1. 1. вихідною напругою;
 2. 2. номінальною потужністю.

Саме другий параметр свідчить про сумарної потужності світильників, які можуть підключатися до трансформатора, в той час як вихідна напруга повинна відповідати робочій напрузі підключаються галогенних ламп. Так, трансформатори для галогенних ламп на 12В відповідно повинні забезпечувати таке ж напруга на виході.

Підключення галогенних ламп до понижувального трансформатора виконується паралельно. На кришці будь-якого трансформатора вказується значення низької напруги або ж графічно позначається вид підтримуваної лампи.

Чимале значення при виборі мають і геометричні розміри пристрою. Так, монтаж занадто великого трансформатора виявляється далеко не завжди зручним.

У деяких випадках набагато раціональніше виконати поділ ламп на групи, після чого підключити кожну окрему групу через свій трансформатор.

При виході ж одного з пристроїв з ладу інші будуть продовжувати працювати, забезпечуючи приміщення освітленням, а заміна несправного трансформатора обійдеться в значно меншу суму. Не потрібно забувати, що з ростом потужності відповідно збільшується і вартість пристрою.

Рекомендована довжина проводів, що з'єднують трансформатор і лампи, не повинна перевищувати 2-3 м. Дане умова пов'язана з великими втратами потужності, що виникають при низьковольтної електропередачі більшого струму на великі відстані.

Крім того, при установці і експлуатації трансформатора слід пам'ятати, що під час роботи він може досить сильно нагріватися.

Як розрахувати потужність трансформатора для галогенних ламп

Так як трансформатори для галогенних ламп випускаються різної потужності, у багатьох виникають з цим проблеми. Нижче наведено приклад як розрахувати необхідну потужність трансформатора.

Для розрахунку нам знадобляться наступні вихідні дані:

 • - схема освітлення;
 • - кількість підключаються ламп;
 • - потужність однієї лампи.

Спочатку потрібно намалювати схему освітлення із зазначенням кількості ламп і їх потужності, після чого знайти загальну потужність ламп і додати до отриманого числа 10% «запасу». Розрахований показник буде визначати потужність необхідного адаптера харчування (трансформатора).

Приклад: В кімнаті встановлено 9 галогенних світильників напругою 12 В кожен. Потужність одного світильника 20 Вт. Вирішимо цю умовну задачу двома способами.

Варіант №1: все лампи підключаються до одного блока живлення.

Сумарна потужність всіх ламп буде дорівнює: 9 х 20 = 180 Вт. Округляем до 200 Вт.

Отримане число не повинно бути більше паспортного значення потужності понижуючого трансформатора. Вибираємо адаптер з потужністю 210 Вт.

Варіант №2: схему освітлення розіб'ємо на дві групи, 4 і 5 ламп відповідно.

Сумарна потужність світильників першої групи дорівнює: 4 х 20 = 80 Вт; сумарна потужність світильників другої групи дорівнює: 5 х 20 = 100 Вт.

У другому випадку достатнім буде встановити два адаптера, потужністю по 105 Вт кожен.

Понижуючі трансформатори 12В випускаються з такою шкалою номінальних потужностей: 60, 70, 105, 150, 210, 250, 400.

Схожі матеріали на сайті:

Курс валют магазина
Наличный расчет
1 доллар = 7.95 грн


Безналичный расчет
1 доллар = 8.1 грн
1 WMZ = 8.1 грн

Рекомендуем посетить
Новости
Дизайн и создание сайтов

Создание сайтов

Хиты продаж
Наш опрос
Что более востребовано?

 Ноутбук
 Настольный ПК
 Видеокарта
 Процессор
 Материнская плата
 Память
 Винчестер
 Монитор

Всего ответов: 1984

Ответить
Акустика для дома

 

 

Оцените качество

по доступной цене

Акустические колонки